Daha önce bu köşede, ‘BİRİCİK HASTANEMİZDEN MÜJDELİ HABERLER. ‘başlıklı yazımda, sağlık Müdürlüğünden edindiğim bilgilere göre, Biricik Hasta hanemizde, sağlığımız için çok önemli bir tedavi olan ANJİYONUN, bundan böyle, Biricik hasta hanemizde yapılması için gerekli olan modern sağlık cihazlarının geldiğini, cihazları kullanacak sağlık personelinin gerekli eğitimi almaları çalışmalarının, başlatıldığı haberlerini, okurlarımla paylaşmıştım.
     İnsan sağlığında, kalp damar, sağlığı, önemli bir yer tutmaktadır. Bütün organlarımız, onların sağlıklı çalışması ile sağlıklı olurlar. ANJİYO, kalp sağlığı için yapılan,  kalp damarlarını, kontrol eden, tanı koyan, varsa bir tıkanıklığı gideren, açan, kanın engelsiz dağılmasını, gitmesini sağlayan bir operasyondur. Tedavidir. Hastanemizde gerekli cihazlar olmadığından bu güne kadar ANJİYO yapılması gereken hastalar, dış illere, sevk edilmekteydiler. Bu da, hastalar için, yakınları için, adeta işkence olmaktaydı. Kalpten rahatsız olup ta anjiyo olmayan hasta yok, gibidir. Bunlardan biride bendim. Biricik hasta hanemizden, Elazığ Üniversite hastanesine sevk edildim. Orada Anjiyo oldum. Eşimle birlikte yaklaşık bir haftamızı almıştı.
    ANJİYO Ünitesinin, ne zaman hizmete gireceğini merakla beklerken, Yakın zamanda, ilimize atanan Sağlık Müdürümüz, Muhammet DURANIN, basın mensuplarına gönderdiği, mesajından, ANJİYO ünitesinin Biricik Hastanemizde hizmete girdiğini öğrendik. Bu çok sevindirici, hemen herkesi ilgilendiren, sevindiren, müjdeli bir haberdi. İlimizde yaşanan kalp krizindeki kayıplar, büyük ölçüde, anjiyo tedavilerinin, kontrollerinin, zamanında yapılmamasından, kaynaklanmaktaydı.-
   Anjiyo ünitesinde görevlendirilecek sağlık personelinin, il dışına sevklerin çokça yapıldığı, yakın komşu il, Elâzığ’daki, FETHİ SEKİN ŞEHİR Hastanesinde, gerekli eğitimi almaları sağlanmıştır.
   Bu müjdeli haber, çok büyük, sevindirici, bütün toplumun paylaştığı bir müjdeydi. Ünitenin kurulmasında, hizmete girmesinde payı olan Sayın Valimizde, bu sevindirici haberi anjiyo olan ilk hastayı ziyaret ederek, paylaşmıştı.
  İlimizde, toplum sağlığında, önemli bir ihtiyaç olan ANJİYO Ünitesinin, biricik hastanemizde, kurulmasında, payı olan, Sayın Valimize, Sağlık Müdürüne, Hastane Baş Hekimine, Ankara nezdinde, gerekli iletişimi sağlayan, eski Sağlık Müdürümüz, şimdilerde AKP il Başkanı Sercan ÖZAYDIN, Beye,
   Teşekkür, ederiz.
    +      +     +
        DAĞDAKİ DERVİŞ
        Hüznün gözyaşları, DAĞDAKİ DERVİŞ,( Ters Lale, has bahçedeki ermiş yitik lale) İsimli kitabın yazarı, öğrencim, HAŞİM TURHAN, 3 EYLÜL-2022,İstanbul Kanlıca Mihriban Korusunda düzenlenen seçimde Tasavvuf dalında, Altın Kalem ödülüne layık görülmüş.
     Doğa, tasavvuf, öykü, şiir, alıntılarla dolu ağırlıklı DAĞDAKİ DERVİŞ, büyük bir emekle hazırlanmış, ünlü bir ansiklopedi zenginliğinde bir esredir,
     Öğrencimi kutluyorum. Çok büyük bir emek verdiği eseri, layık olduğu ödülle buluşmuştur.
     Bir kez daha kendisini kutluyorum.