Ligin başından itibaren beklentileri yükselterek şampiyonluk parolasıyla işbaşına gelen Hüseyin Şengezer’li  yönetim, Play Off  fırsatı ile yakaladığı, fırsatı da kaçırarak 3. Lige giden hayalleri, Kayseri’de yıkmış oldu.

0 – 2 lik skorla Viranşehir Belediye spor’a yenilen Dersimspor kulübü, Umutları gelmeyecek bir biçimde hovarda bir şekilde harcamıştır.

Sonuca ilişkin yapılan yorumlarda “UMUTLAR BAŞKA BİR BAHARA BİLE KALMADI” diyen taraftarlar geleceğe yönelik kurulan Dersimspor hayallerini de yok ettiler.

Halbuki Perşembe’nin gelişi, Çarşamba’dan belli iken, Bugüne kadar yaptığım eleştirilerimi ciddiye alınmayarak, kalemimi kırma şeklinde yerellerde yazmam mahalle baskısı şeklinde engellenmış ve susmak zorunda bırakılmıştım.

Maalesef Ki, geldiğimiz tabloyu önceden görmüş ve gerekli uyarılarla, Ligin ilk maçından başlayarak sonuna kadar yapmıştım.

Oysaki eleştirilerim eksikleri yerinde görerek, müdahale eden yapıcı eleştirilerdi.

Belki de şampiyonluk Dersimspor’u çok eleştirdiğimden dolayı gelmiyor diyerek, Ve sustum, ve bıraktım, ve eleştirmedim, ve sonucunu bekledim.

Ve gelinen sonuç, onlar için bir HÜSRAN

Ben gördüğümü yazdım, onlar görmedi, ben duyduğumu yazdım, onlar duymadı, eksikleri yazdım, onlar tam tersini yaptı.

Ve gelinen sonuç, onları TERSLEDİ.

İlimize açılan futbol hakemliği kursunda “YETERLİ KATILIMIN SAĞLANMADIĞI” nedeniyle Valilik makamı dahil olmak üzere Spor İl müdürlüğü, Tunceli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile yerel tüm kurumları eleştirmemden kaynaklı yerelde engele takıldım.

Oysaki Futbol Hakemliği ve diğer branş hakemlikleri Dersim Amatör Liginin, gelişmesinin temel taşlarından birisiydi.

Sayıca her yıl yeni bir ilçe takımını, Dersim Amatör Liglerine kazandırmadığımız gibi Yeni Hozatspor ile Burmageçit spor’u son iki ve üç yıldır Liglerimizde göremiyoruz.

Diyecekler Ki, ilçelerde takım kuracak gençler bulamıyoruz şeklinde hazır ve kolay cevap gibi karşılık basit sorular üretmekten başka bir şey bilmeyenler, şunu bilsinler Ki, Dersim isminin büyüklüğünün farkında bile değillerdir. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında dağılmış Dersimliler’den Amatör Ligine destek istenseydi oluşacak kadrolar konusunda yerel dernekler aracılığıyla takımlar kuruldu.

Ama rahatlar bozulmasın diye uğraşmazlar.

Her geçen yıl Futbol Amatör Liginde sayıca azalarak geleceğe doğru koşan Dersim’de başarılı bir sonuç beklemenin hayali bile kurulmaz.

Başarılı olmanın yolu yerel Amatör Liginin güçlenmesinde geçtiği unutulmamalıdır.

Kaynaklarımız, yerel Amatör liginin güçlenmesi için harcanmalı ve gerçekçi hayallerimiz Çemişgezek, Pülümür, Mazgirt ve Nazmiye gibi ilçelerimizi Amatör Ligimize kazandırdığımız günden sonra hayaller kurmaya başlamalıyız.

Göreceksiniz Ki, işte o zaman Dersim’e özgüven gelecek, Göreceksiniz Ki, işte o zaman  başarı gelecek !

Unutma Ki, 2. ve 3. Lige çıkmak zordur, düşmek ise kolaydır.

Geçmişte bunu Dersimspor zorda olsa çıkarak başardı ama kolay bir şekilde  düşerek de bunu başardığı unutulmamalıdır.!

Alt yapı diyorum, Alt yapı diyorum !

Haydi hepimize geçmiş olsun

KENAN KANDİL