Dersim’in dağ köyünden cumhurbaşkanı adaylığına adım atan Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketinde konvoyla kutlama yapıldı.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı 6'lı masada yaşanan krizin çözülmesiyle belli oldu. Liderler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu oy birliğiyle Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ilan etti. Kılıçdaroğlu adaylığının ilan edilmesinin ardından yaptığı açıklamada, Millet İttifakı'nın iktidarında diğer genel başkanların Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görev yapacağını duyurdu.

Saadet Partisi Genel Merkezi'nin önünden açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

Tunceli- Erzincan karayoluna kar ve tipi engeli Tunceli- Erzincan karayoluna kar ve tipi engeli

* Sevgilim halkım, değerli kardeşlerim. Yunus Emre bölüşürken tok oluruz, bölünürsek yok oluruz. Biz Türkiye'nin bütün renklerini buluşturmak için yola çıktı. Bu sofra Halil ibrahim sofrasıdır.

* Bizim soframız barışın ve kardeşliğin sofrasıdır. Allah'ın izniyle bunu hep birlikte başaracağız. Biz Millet İttifakı oalrak Türkiye'yi istişare ve uzlaşıyla yöneteceğiz.

*Millet İttifakı'na dahil partilerin Genel Başkanları, Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaktır.

MEMLEKETİNDE KONVOY

Dersim’in Nazımiye ilçesine bağlı Ballıca köyünde doğan ve yıllarca devlette çalışan, üst düzey görevler yapan Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin en üst makamı olan cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmaya adaylığını açıklayınca memleketi Dersim’de vatandaşlar ve partililer araç konvoyu oluşturarak şehir turu attı.