Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden (DEM Parti) Dersim merkezde belediyeyi kazanan eşbaşkanlar Birsen Orhan ve Cevdet Konak, DEM Parti Dersim milletvekili Ayten Kordu, DEM Parti İstanbul milletvekili Cengiz Çiçek ve bir çok partili ile birlikte adliyeye gelerek İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldı. Mazbatanın alınması alkışlarla karşılandı. 

Mazbatanın alınmasının ardından eş başkanlar ve ittifak bileşenleri, çarşı merkezinden belediye geçici hizmet binasına kadar kalabalık halk kitlesiyle yürüyüş gerçekleşti. Yürüyüşün ardından eş başkanlar başkanlık makamına geçerek açıklama yaptı. 

“HERKESE EŞİT HİZMET GÖTÜRECEĞİZ”

Dersim İttifakı bileşenleri ve kadınlara teşekkür ederek sözlerine başlayan Dersim Belediye Eş Başkanı Birsen Orhan, “Bugün mazbatalarımızı aldık ve halkımızın takdiriyle bu göreve geldik. Hiç kimsenin şüphesi olmasın bize oy versin vermesin herkese eşit hizmet götüreceğiz. Hep birlikte Dersim’i yeniden inşa edeceğiz” dedi.

“RANTA, TALANA VE YAĞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Sıcak hava balonu turizmi başlıyor Sıcak hava balonu turizmi başlıyor

Dersim halkının kendilerine verdikleri vekalete ikrar verdiklerini söyleyen Dersim Belediye Eş Başkanı Cevdet Konak, “Bizden önceki arkadaşların beş yıllık bir emeği var, bu yüzden emek veren arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Görevi devraldıktan sonra Dersim Belediyesi’nin bütün envanterini halkımızla paylaşacağız. Halkımız Dersim İttifakı’na güvensin oy veren, vermeyen herkese hizmet götüreceğiz. Dersim İttifakı olarak ranta, talana ve yağmaya izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.