31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde bin 81 seçmenin bulunduğu Mazgirt ilçesinde, CHP adayı Ümit Tayhava 401, EMEP adayı Rıza Cangöz 280, Ak Parti adayı olan Murat Becerikli ise 65 oy aldı. Resmi sonuçlara göre yüzde 52,15 oranıyla 401 oy alan CHP’li Tayhava seçimi kazandı ve mazbatasını alarak göreve başladı. Seçimi kaybeden Ak Parti’li belediye başkanı Murat Becerikli Sağlık Müdürlüğü’nde ki memurluk görevine geri döndü.

2019-2024 döneminde Mazgirt ilçesinde belediye başkanlığı yapan 31 Mart seçimlerinde 65 oy alarak ilçede ki seçimlerde 3’üncü olan Murat Becerikli, belediye başkanlığını kaybetmesinin ardından iletişim aracı olan whatsapp uygulamasının durumunda herkese açık bir şekilde bir dizi yazı paylaştı. 

‘MUTLAKA BAŞLARI GÖVDELERİNDEN AYRILACAKTIR’

DEM’den ‘Kobani’ açıklaması: “ Tüm arkadaşlarımız gönüllerde beraat etmişti” DEM’den ‘Kobani’ açıklaması: “ Tüm arkadaşlarımız gönüllerde beraat etmişti”

Becerikli paylaşımlarında, “ Aziz şehitlerimizin mübarek naaşlarına haşa leş diyen zihniyetin kazanmasına yardımcı olan aziz devletimizin sözde Tunceli valisi Bülent ve Mazgirt kaymakamı Necdet efendiler, aziz şehitlerimizin mübarek kanı boynunuzadır. İki cihanda rahatlık göremeyeceksiniz. Kahraman güvenlik personelimizin iradelerine koymuş olduğunuz ipotek sizi yok edecektir yazıklar olsun. Dağdaki teröristi bitirdik sıra içimizdekilerini bitirmeye geldi. İhanet soğuk yenilen aştır. Kışı atlatırız ancak yediğimiz ayazı asla unutmayız. Devletin içindeki hainler temizleninceye kadar durmayacağız. Halka tepeden bakan, kendi çıkar ve menfaatleri için uğraşanlar bilsinler ki hesap günü yakındır. Mutlaka başları gövdelerinden ayrılacaktır. Zafer her zaman inananların olacaktır. Ne mutlu bize ki devletimizin ekmeği ile büyüdük. Devletimize ve milletimize çıkarsız ve menfaatsiz sadık kaldık. Hainler şunu iyi bilsinler ki yaptıkları ihanetler yanlarına kar kalmayacaktır. Bedelini er ya da geç ödeyeceklerdir. Bekleyin hainler. Devletimizin gücü buna da yetecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, bekleyin. Lanet olsun sizin gibi devletimizin ali makamlarını şahsı çıkar ve menfaatlerini kullananlara ki bu aziz millete ihanet ediyorsunuz. Devlet başkanına ihanet eden devletin valisi, kaymakamı, askeri polisi olmaz. Olsa olsa şer odaklarına hizmet eden mankurt kafalılar olur ve hiçbir ihanet cezasız kalmaz. Bu böyle biline. Hainler” ifadelerine yer verdi.

PAYLAŞIMLARIN ARKASINDA DURDU

Seçimi kaybeden Murat Becerikli, paylaşımların kendisine ait olduğunu ve yazdıklarının arkasında olduğunu belirtti. Ayrıca Becerikli, konuyla ilgili açıklamada bulundu. Becerikli, “ Değerli Mazgirtli hemşerilerim sizi en içten duygularımla selamlıyorum. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partime ve şahsıma verdiğiniz destek için sizlere teşekkür ediyorum. 5 yıl boyunca canla ve başla sizlere hizmet ettim. İlçemizin temel sorunlarını çözdüm, 2024 yılı seçimlerinde tekrar sizlere hizmet etmek için Ak Parti’den aday oldum. Bize olan tecevvünüz herkesin malumudur. İnanıyorum ki bu teveccüh sandığa da yansıyacaktı ama sizlerin iyiliğini düşünmeyen başta ilçe kaymakamı Necdet Uçar ve ilin valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun emri ve talimatıyla ilçemizde görev yapan vatan evlatları maalesef CHP’ye oy vermeleri için yönlendirilmiş ve Mazgirt’imizin hizmet alması engellenmiştir. Gönül isterdi ki herkes kendi hür iradesiyle seçimini yapıp demokratik hakkını kullansaydı. Askerimizin ve polisimizin demokratik hakkına ipotek koyan vali ve kaymakam kendilerini devletin ve siyasetin üstünde görüyor. Yaptıkları bu ihanet yanlarına kalmayacaktır. Mazgirt halkının hizmet almasını engelleyen bu güruhu allaha havale ediyorum” dedi.