banner14

Milletvekili Önlü, Ayşen Gür’ün ölümünü TBMM gündemine taşıdı

HDP Milletvekili Alican Önlü, geçtiğimiz günlerde Munzur Gözeleri’nde köprü korkuluğun kırılması sonucu suya düşerek hayatını kaybeden Ayşen Gür olayını TBMM gündemine taşıdı.

Politika 27.04.2022, 18:15
504
Milletvekili Önlü, Ayşen Gür’ün ölümünü TBMM gündemine taşıdı

Konuya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı yanıtlanması istemiyle önerge veren Milletvekili Alican Önlü, şu sorularına yanıt istedi: 
Ayşen Gür adlı yurttaşımızın yaşamını yitirmesine neden olaya ilişkin bir soruşturma başlatılmış mıdır? 
Ayşen Gür’ün yaşamını yitirmesinde ihmali olan kişi ve kurumlar hakkında bir işlem başlatacak mısınız?
Dersim halkının tüm karşı çıkışlarına rağmen ısrarla neden Ovacık Gözelerde yer alan Munzur Baba ziyareti acelece ihaleye verilmiştir? 2 yıl geçmeden her yandan dökülmeye başlanan restorasyon nedeniyle yaşanacak mağduriyetlerin sorumluluğu kimde olacaktır? 
Munzur Baba ziyaret yeri restorasyonu ihalesini alan kişi ve kurumların dönemin kayyımı olan Tuncay Sonel ile olan ilişkisi araştırılmış mıdır? Bu ihalenin tarafsız kişilerle incelenmesi adına bir girişiminiz olacak mıdır?
Munzur Baba ziyaret yerinin restorasyon ihalesini alan şirket Dersim’de başka hangi ihaleleri almıştır? Bu ihalelerin adı, tarihi ve ihale bedelleri nedir?
Tuncay Sonel hakkında kamuoyunda yer alan iddialara ilişkin bir soruşturma başlatacak mısınız? Tuncay Sonel’i görevden almayı düşünüyor musunuz?

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 14599 2165
Bugün 418 340
Toplam 6034813 202631