Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için Dersim merkezde eş başkanlık adaylarını belirlemek için ön seçim başladı.

İHD: Metin Can ve Hasan Kaya’yı unutmayacağız İHD: Metin Can ve Hasan Kaya’yı unutmayacağız

Grand Şaroğlu Otel’in konferans salonunda başlayan ön seçim ve aday adayı tanıtımına bir çok partili, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yoğun katılımın olduğu ön seçim sürecimde aday adayı Birsen Orhan, Nuray Atmaca, Makbule Tulga, Cevdet Konak, Alaaddin Erdoğan, Uğur Beycan, Murat Polat, Ferhat Yıldız ve İbrahim Aşkın kendilerini ve projelerini tanıtan konuşmalar yaptı. Yapılan konuşmalarda her aday adayı Dersim halkının istediği hizmet, kültür, inanç ve sosyal odaklı bir belediye anlayışına kavuşacağı belirtildi. 

Öte yandan aday adayı Cevdet Konak, Maçoğlu’nun hizmetten uzak, popülizm ve reklam odaklı yaptığı belediye anlayışından hesap soracağını vurguladı.

Aday adaylarının konuşmalarının ardından delegeler oy kullanma işlemine başladı. Oy verme işleminin saat 17.00’a kadar süreceği öğrenildi.