banner14

AK Partili Çelebi: "Terörle ilişkisi olan hiç kimsenin TBMM bünyesinde olmasını arzu etmiyoruz"

Politika 20.01.2022, 19:00
35
AK Partili Çelebi:

TBMM (AA) - AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, terör örgütleriyle ilişkisi olan hiç kimsenin TBMM bünyesinde olmasını asla arzu etmediklerini söyledi.

Çelebi, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in PKK'lı bir teröristle fotoğraflarının ortaya çıktığını anımsattı.

Güzel hakkındaki dosyanın Meclis Genel Kuruluna gelmesi halinde dokunulmazlığını derhal kaldıracaklarını ifade eden Çelebi, "Biz AK Parti olarak ve Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak, parlamenter olarak, terörle iltisakı, ilişkisi olan hiç kimsenin TBMM bünyesinde olmasını asla arzu etmiyoruz." dedi.

Çelebi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu ziyaret ettiğini belirterek, Erzurum Horasan'a kadar gelen demir yolunun Ağrı Gürbulak sınır kapısına, oradan da İran'a götürülmesine ilişkin görüşlerini aktardığını söyledi.

Bundan sonraki süreçte buna dair taleplerinin ısrarlı şekilde devam edeceğini vurgulayan Çelebi, demir yolunun Ağrı'ya gelmesi konusunda ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Çelebi, doğu ve güneydoğuyu birbirine bağlayan Hamur-Tutak bölgesinde yapılan viyadüklerin bu sene açılması sözünü aldıklarını da aktardı.


Yorumlar (0)
22
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 15771 2449
Bugün 10582 1675
Toplam 6164615 205566