10.04.2018, 18:18 20196

BATI TRİBÜNÜ DERSİMSPOR'UN DÜŞMESİNE SEVİNEREK ALKIŞLADI

Maçın uzatma dakikalarında batı tribünlerinde Dersimspor’un Bal liginde düşmesiyle birlikte 10-15 kişilik bir grup sevinerek alkışladı.

Rakip Araban Belediyespor futbolcuları, Dersimspor’un Bal liginde düşmesine üzülerek futbolcular teselli etmeye çalıştı.  Ancak Batı tribünlerinde 10-15 kişilik bir grup hem sevindi, hem alkışladı.

İstanbul’dan, Dersim’e gelen Direniş taraftar grubu, Dersim’in önemli değerlerinden biri olan Dersim Sanayi odası başkanı merhum Yusuf Cengiz’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

TRİBÜNDE YAŞANANLARbati-tribunu-dersimspor-(2).jpg

Dersimspor, Araban Belediyespor ile oynayacağı kritik müsabaka için, hafta içinde Dersimspor’un İstanbul taraftar grubu Direniş’te, Dersim’e gelerek takımını yalnız bırakmadı.

Tribünlerde takımını yalnız bırakmayan bir başka taraftar grubu olan Dersimspor Kızıl Şahinler de takımlarını desteklemek için tribündeki yerini almışlardı.

Dersimspor tribünleri küçük boşluklar olmasına rağmen müsabakaya büyük bir ilgi gösterdiler.

Dersimspor Kızıl Şahinler taraftar grubu Dersim’in önemli değerlerinden biri olan Dersim Sanayi odası başkanı merhum Yusuf Cengiz için hazırladığı pankart anlamlaydı.

Kızıl Şahinler, taraftarı olan merhum Adil Kaya içinde pankart hazırlayıp, tribünlere asarak anması da anlamlıydı.

Direniş ve Kızıl Şahinler taraftar grubu ortak hareket ederek maç sonuna kadar birlikte hareket edip, tezahürat yaptılar.

Müsabaka boyunca Dersimspor taraftarlarının rakip takıma karşı en küçük bir kötü tezahüratın olmaması gözden kaçmamıştı.

SAHA İÇİNDE YAŞANANLAR

Dersimspor ile Araban Belediyespor kritik bir müsabaka olmasına rağmen saha içinde ısınma antrenmanına çıktıklarında dostluk, kardeşlik ve barış ortamı vardı.

İki takım gerek müsabaka öncesi, gerek müsabaka sonuna kadar dostluk, kardeşlik ve barış duygusuyla hareket ederek müsabakayı tamamladılar.

Müsabaka sonunda onurlu Dersimspor’lu futbolcular saha içinde gözyaşlarına boğularak, “51 puan toplayacaksın, ligden düşeceksin bu bir haksızlık” dediler.

Müsabaka sonunda Araban Belediyespor Bal liginde düşen Dersimspor futbolcularını teselli etmeleri anlamlıydı.

Bu tabloya bakıldığında rakip takım olan Araban Belediyespor futbolcuları ve teknik heyeti Bal liginde düşen Dersimspor’a üzülmüş, ama Batı tribününde bulunan 10-15 kişi sevinerek alkışlamışlardı.

DERSİMSPOR 51 PUANLA BAL LİGİNDE DÜŞMESİ

Profesyonel ligde takımları bulunmayan kulüpler Bal liginde bir takımla temsil edilmektedir. Bu nedenlerden dolayı ikili averajda iyi olan 62Pertekspor Play outa kalarak Dersim Amatör liginde şampiyon olan Yeni Hozatspor’la alacağı sonuca göre Bal liginde kalacaktır.

Dersim takımları 01.04.2018 tarihinde oynadıkları Şanlıurfa takımlarından 11 Nisanspor ile Siverek Belediyespor’la, 08.04.2018 Tarihinde oynadıkları Gaziantep takımları Araban Belediyespor ile Şehit Kamil Belediyespor müsabakaları sonunda 11 Nisanspor ligde kalmış, Siverek Belediyespor play outa kalarak Şanlıurfa Amatör şampiyonuyla oynanacak müsabaka sonunda Bal liginde kalacaktır. Aynı durum Gaziantep takımlarından Araban Belediyespor ligde kalmış, Ş.Kamil Belediyespor play outa düşmüş, Ş.Kamil Belediyespor’da Gaziantep Amatör şampiyonuyla oynayacağı müsabaka sonunda Bal liginde kalacaktır.

Şanlıurfa ve Gaziantep’in profesyonel ligde takımları olması nedeniyle bu statü uygulanmaktadır. Bu nedenle Dersim’in profesyonel ligde bir takımı olmuş olsa idi, Dersim takımlarına da benzer statü uygulanacaktı.

Dersim’in takımlarından biri şampiyon olsaydı, bugünkü durum yaşanmayacaktı.

MÜSABAKAYA YÖNELİK DEĞERLENDİRMELERİM

Bu müsabakada alınacak sonuçlar Dersimspor ile Araban Belediyespor, Şehit Kamil Belediyespor ile 62Pertekspor takımlarının kaderi maçıydı. Bu açıdan oynanan karşılaşmalar mutlak galibiyetle ayrılması gereken müsabakalardı.

Dersimspor bu bilinçle hareket edip, Bal liginde kalabilmek için mutlak bir galibiyetle sahaya çıkmışlardı. Maçın ilk dakikalarında Dersimspor atakları vardı ve geliştirdiği ilk atak olan 1. dakika da Okan Destegül’le golü buldu.

Dersimspor bu golden sonra skoru koruyabilmek için oyunu kendi elinde tutarak ilk yarıyı 1-0’lık skorla tamamladı.

Müsabakanın 2. yarısında yüksek tempolu bir oyun sergileyen Dersimspor aradığı golü 10 sırt formalı Özenç Alabayrak’ın ayağında buldu 2-0’lık skora kadar getirdiler.

Dersimspor’da 10 sırt formalı Özenç Albayrak ile 5 sırt formalı M.Şirin Soydan bireysel hareketleriyle tribünlerde alkış aldı.

Dersimspor sahada takım oyunu sergileyerek, iyi bir takım, iyi bir ekip olduğunu da sahada gösterdi.

HAKEMLERE YÖNELİK DEĞERLENDİRMELELERİM

Takımlar arasında dostluk, kardeşlik ve Barış görüntüsü hakemlerinde işini kolaylaştırmış, kolay bir müsabaka yönetmişlerdi.

Hakemler kritik öneme sahip olan bu müsabakada hata yapmamaya büyük bir özen göstererek, kararlarında çok dikkatli davrandılar.

Hakemler, Araban Belediyespor’un attığı gollerde yakında olması nedeniyle yerinde ve zamanında ofsayt kararı verdiler. Araban Belediyespor’lu futbolcularında ofsayt kararlarına itirazı olmadı.

Kartlar zamanında ve yerinde gösterildiği için iki takım futbolcularının hakemlere yönelik itirazları olmadı.

HAKEMLER

Mikail Cihangir, Emrah Yücekaya Yusuf Yaşar, Ömer Faruk Gültekin

TAKIMLARIN İLK ONBİRİ

DERSİMSPOR: Sinan Bektaş, Can Özgür, İsmail Salman, Cengiz Çoban, Emre Asan, M.Şirin Soydan, Mehmet Güler, Okan Destegül, Batuhan Altay, Özenç Albayrak, Alp Ertunga Ersagün Çakıroğlu

ARABAN BELEDİYESPOR: Sefa Demir, Mehmet Doğan, Emrah Akşit, Ali Özdiller, Orkhan Laleyev, Yusuf Özlem, Metehan Terzi, İlhan Aydoğdu, Cemal Deliktaş, Murat Paslıyer, Abdullah Özdemir.

Müsabaka hakemin başlama düdüğüyle oyuna Dersimspor başladı.

Maçın ilk dakikalarında Dersimspor geliştirdiği atakta ceza sahası içinde topla buluşan 4 sırt formalı Okan Destegül topu kaleci Sefa’nın yanında ağlara gönderdi 1 - 0

Maçın 9. dakikasında Araban Belediyespor’dan 8 sırt formalı Yusuf Özlem sarı kart gördü.

Maçın 11. dakikasında Araban Belediyespor geliştirdiği atakta topla buluşan 7 sırt formalı Mehmet Doğan Ceza sahası dışında sert vurdu, top kale direğinin üstünde dışarı çıktı.

Maçın 22. dakikasında Araban Belediyespor kullandığı korner atışında sonuç alamadı.

Maçın 30. dakikasında Araban Belediyespor geliştirdiği atakta topla buluşan 8 sırt formalı Yusuf Özlem Ceza sahası dışında sert vurdu. top kale direğinin üstünde dışarı çıktı.

Maçın 44. dakikasında Dersimspor rakip kapalı tribünler bölümünde ceza sahası dışında kullandığı serbest atıştan faydalanmadı.

İlk yarının uzatma dakikalarından sonuç alınmayınca Dersimspor ilk yarıyı 1 – 0 lık skorla tamamladı.

Müsabakanın 2. yarısı hakemin başlama düdüğüyle oyuna Araban Belediyespor başladı.

Maçın 50. Dakikasında Dersimspor geliştirdiği atakta buluşan 10 sırt formalı Özenç Albayrak güzel bir vuruşla topu ağlara göndererek durumu 2 - 0 yaptı.

Maçın 53. dakikasında Araban Belediyespor geliştirdiği atakta golü buldu, ancak ofsayt gerekçesiyle hakem golü geçerli sayılmadı.

Maçın 54. dakikasında  Dersimspor geliştirdiği atakta topla buluşan 11 sırt formalı Batuhan Altay topu ağlarla buluşturarak durumu 3 - 0 yaptı.

Maçın 55. dakikasında 8 sırt formalı Yusuf Özlem’in ayağında yüzde yüzlük gollük pozisyonunda yararlanmadı.

Maçın 57. dakikasında Araban Belediyespor geliştirdiği atakta golü buldu, ancak ofsayt gerekçesiyle hakem golü geçerli sayılmadı.

Maçın 58. dakikasında Araban Belediyespor geliştirdiği atakta topla buluşan 7 sırt formalı Mehmet Doğan topu ağlara göndererek durumu 4 - 1 yaptı.

Maçın 59. dakikasında Araban Belediyespor, Dersimspor ceza sahası dışında kullandığı serbest atıştan yararlanamadı.

Maçın 61. dakikasında Araban Belediyespor oyuncu değişikliği yaparak 27 sırt formalı Hacı Özküçük oyuna girdi, 10 sırt formalı Murat Paslıyer oyundan çıktı.

Maçın 62. dakikasında Araban Belediyespor oyuncu değişikliği yaparak 15 sırt formalı Celal Özdemir oyuna girdi, 17 sırt formalı Metehan Terzi oyundan çıktı.

Maçın 63. dakikasında Araban Belediyespor kullandığı korner atışında sonuç alamadı.

Maçın 64. dakikasında Dersimspor geliştirdiği atakta 4 sırt formalı Okan Destegül, 10 sırt formalı Özenç Albayrak paslaşmasında, en son topla buluşan 10 sırt formalı Özenç topu ağlara göndererek kendisinin 2. golünü, takımının da 3. Golünü kaydederek durumu 5 -1 yaptı.

Maçın 67. dakikasında Araban Belediyespor geliştirdiği atakta yaptığı ortaya güzel bir kafa çıkan 7 sırt formalı Mehmet Doğan topu ağlarla buluşturarak durumu 5 - 2 yaptı.

Maçın 69. dakikasında Dersimspor oyuncu değişikliği yaparak 16 sırt formalı Serkan Aksoy oyuna girdi, 5 sırt formalı M.Şirin Soydan oyundan çıktı

Maçın 70. dakikasında Araban Belediyespor 15 sırt formalı Celal Özdemir kaleci Sinan’la karşı karşıya kalmasına rağmen müsait pozisyondan yararlanamadı.

Maçın 71. dakikasında Araban Belediyespor geliştirdiği atakta topla buluşan 7 sırt formalı Mehmet Doğan topu ağlara göndererek durumu 5 - 3 yaptı.

Maçın 72. dakikasında Araban Belediyespor oyuncu değişikliği yaparak 19 sırt formalı Rufat Mammadov oyuna girdi, 34 sırt formalı Abdullah Özdemir oyundan çıktı.

Maçın 84. dakikasında Dersimspor oyuncu değişikliği yaparak 14 sırt formalı Alp Ertunga oyuna çıktı, 6 sırt formalı Hakan Akyol oyundan çıktı.

Maçın 3 dakikalık uzatmasının son golü Dersimspor’dan 10 sırt formalı Özenç Albayrak’tan geldi. Müsabaka Dersimspor 6 - 3 Araban Belediyespor’u yenerek sonuçlandı.

KENAN KANDİL

 

bati-tribunu-dersimspor-(1).jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)
9
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 5170 1152
Bugün 879 290
Toplam 332444 20805
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 5 13
2. Fenerbahçe 5 11
3. Karagümrük 5 8
4. Antalyaspor 5 8
5. Erzurumspor 4 7
6. Galatasaray 5 7
7. Sivasspor 4 7
8. Kasımpaşa 5 7
9. Hatayspor 4 7
10. Göztepe 5 6
11. Konyaspor 4 6
12. Kayserispor 5 6
13. Çaykur Rizespor 5 5
14. Trabzonspor 5 5
15. Malatyaspor 5 5
16. Denizlispor 5 5
17. Gaziantep FK 5 4
18. Beşiktaş 4 4
19. Gençlerbirliği 4 4
20. Başakşehir 5 4
21. Ankaragücü 4 1
Takımlar O P
1. İstanbulspor 5 12
2. Tuzlaspor 5 11
3. Altay 5 10
4. Ankara Keçiörengücü 5 10
5. Adanaspor 5 9
6. Altınordu 5 9
7. Adana Demirspor 5 8
8. Samsunspor 5 8
9. Giresunspor 5 8
10. Bursaspor 5 7
11. Balıkesirspor 5 6
12. Akhisar Bld.Spor 5 5
13. Bandırmaspor 5 5
14. Ümraniye 5 4
15. Ankaraspor 5 4
16. Eskişehirspor 5 3
17. Menemen Belediyespor 5 2
18. Boluspor 5 1
Takımlar O P
1. Everton 5 13
2. Aston Villa 4 12
3. Liverpool 5 10
4. Leicester City 5 9
5. Arsenal 5 9
6. Wolverhampton 5 9
7. Tottenham 5 8
8. Chelsea 5 8
9. West Ham 5 7
10. Leeds United 5 7
11. Man City 4 7
12. Southampton 5 7
13. Newcastle 5 7
14. Crystal Palace 5 7
15. M. United 4 6
16. Brighton 5 4
17. West Bromwich 5 2
18. Burnley 4 1
19. Sheffield United 5 1
20. Fulham 5 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 6 11
2. Villarreal 6 11
3. Real Madrid 5 10
4. Getafe 5 10
5. Cádiz 6 10
6. Granada 5 10
7. Real Betis 6 9
8. Atletico Madrid 4 8
9. Barcelona 4 7
10. Sevilla 4 7
11. Osasuna 5 7
12. Elche 4 7
13. Valencia 6 7
14. Athletic Bilbao 5 6
15. Eibar 6 5
16. Huesca 6 5
17. Celta de Vigo 6 5
18. Deportivo Alaves 6 4
19. Real Valladolid 6 3
20. Levante 5 3