İSTANBUL (AA) - Yemeksepeti, Dünya Kadınları Günü dolayısıyla kadınların hijyenik pede erişimi için ‘Bu Bi İhtiyaç’ hareketini başlattı.

Yemeksepeti'nden yapılan açıklamaya göre, Yemeksepeti, 8 Mart Dünya Kadınları Günü kapsamında, Türkiye'de hijyenik pede erişimi yaygınlaştırmak ve bunun bütün kadınlar için ihtiyaç olduğunu duyurmak üzere yeni bir harekete öncülük ediyor.

Yemeksepeti, "#bubiihtiyaç" kampanyasıyla bir yandan ped alışverişlerinde ek ürün sağlayarak pedlerin ekonomik olarak erişilebilirliğini destekliyor, bir yandan da yeni filmi ve geniş çaplı iletişim çalışmaları ile bu alandaki toplumsal farkındalığın artırılmasına hizmet ediyor.

Yemeksepeti, kampanyayla bir yandan ped alışverişlerinde ek ürün sağlayarak pedlerin ekonomik olarak erişilebilirliğini destekliyor, bir yandan da yeni filmi ve geniş çaplı iletişim çalışmaları ile bu alandaki toplumsal farkındalığın artırılmasına hizmet ediyor.

Proje, hem daha fazla kadının hijyenik pede erişimi için ek ürün kampanyasını hem de bu konuda toplumsal farkındalığın artırılması üzere geniş çaplı iletişim çalışmalarını kapsıyor. Orkid, Kotex ve Sleepy'nin destekleri ile gerçekleştirilen kampanya kapsamında, 7-13 Mart'ta Yemeksepeti Banabi'den sipariş edilen her bir ped için bir ped de ücretsiz olarak sunuluyor.

Yemeksepeti'nin hijyenik pedlerin bütün kadınlar için temel bir ihtiyaç olduğuna dikkati çeken farkındalık kampanyası da 7 Mart itibariyle başlatıldı.