TFF yönetim kurulu, Deprem felaketi nedeniyle BAL LİGİ 2. Ve 7. Grup dışında oynanmasına karar verilmiş ve mevcut puan durumuna göre de BAL LİGİ 2. Grup lideri Kahramanmaraş İstiklal spor ile BAL LİGİ 7. Grup lideri Adana 1954 spor Futbol Kulübünün 2023 - 2024 futbol sezonunda TFF 3. Lig'ine çıkartılmısına karar verilmiş, BAL LİGİ 2. ve 7. Grup 2 ve 6.sırasındaki takımlarının daoynanacak Play-Off müsabakası sonucuna göre 3. Lige çıkarılmasına karar verilmişti.

TFF’nin almış olduğu bu karara göre BAL LİGİ 2. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Dersimspr, puan sıralamasında Kahramanmaraş İstiklal spor’un ardından ikinci olan Dersimspor  ile Malatya Yeşilyurt Belediye spor, Siverek Belediye spor, Malatya Arapgir spor, Urfa Viranşehir spor takımları Play Off oynama hakları kazanarak, 3. Lige çıkma şansı doğdu.

13 NİSANDA ÇEKİLEN PLAY KURALARINA 10 TAKIM KATILACAK

İşte bu bağlamda Bölgesel Amatör Lig 2 ve 7.Grupların TFF 3.Lige Yükselme 1.Kademe play-Off Fikstür çekim 13 Nisan Perşembe günü saat 15:00'de İstanbul Orhan Saka Amatörler evinde çekildi.

PLAY OFF OYNANACAK MAÇLARIN ŞEHİRLERİ BELLİ OLDU

2-6 Mayıs 2023 tarihleri arasında Bölgesel Amatör Lig 2.Grup Kayseri'de, Bölgesel Amatör Lig 7. Grup ise maçlarını Konya'da oynayacak.

YAPILAN KURA ÇEKİMİ SONUCUNDA 

Dersimspor - Viranşehir Belediyespor

Siverek Belediyespor - 12 Bingölspor

Arapgirspor Bay

Gazetemiz adına 3. Lig yolunda mücadele eden DERSİMSPOR kulübümüze başarılar dileriz.

KENAN KANDİL