Olay, 20 Ekim 2021 günü Tunceli-Erzincan kara yolunun 10'uncu kilometresindeki Örenönü Tabiat Parkı’nda meydana geldi. Parkta yürüyüş yapan bir kişi, yerde hareketsiz yatan erkeği görüp, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemede isminin Bülent Demirkaya olduğu belirlenen kişinin öldüğü saptandı. Demirkaya’nın otopside, başında darp izleri tespit edildi.

Olayın ardından bölgede inceleme yapan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, güvenlik ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarını incelemeye aldı. Görüntülerde, S.B. ve C.E.A. ile birlikte olay günü akşam saatlerinde park yakınındaki büfeden içki satın aldıkları görüldü. İlerleyen saatlerde geri dönen S.B.’nin bir markete girdiği ve elbiselerinin tozlu ve dağınık olduğu, ıslak mendille kıyafetlerini sildiği ve ayakta durmakta güçlük çektiği belirlendi. Gözaltına alınan, uyuşturucu kullanma suçundan kayıtları bulunan S.B. ve C.E.A. tutuklandı.

Cinayet davasında görülen ara mahkemede, S.B ile C.E.A. tutuklu hallerinin devamına hükmederken, Örenönü Tabiat Parkı’nda, sanıkların eşliğinde keşif yapılmasına ve rapor aldırılmasına karar verdi. Park’ta gerçekleşen keşifte geniş güvenlik önlemleri alınırken, keşfin 4 saat sürdüğü öğrenildi.