HAKKARİ (AA) - Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşların yaralarının sarılması için Hakkari Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Şubesi tarafından temel gıda yardım kampanyası başlatıldı.

KİLİS - Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''(Deprem bölgesinde inşa edilecek) Köy evlerinin bir kısmını bayrama kadar yetiştirme durumumuz olabilir'' KİLİS - Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''(Deprem bölgesinde inşa edilecek) Köy evlerinin bir kısmını bayrama kadar yetiştirme durumumuz olabilir''

Hakkari Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Merkez Ulu Camisi yanında din görevlileri ve Türkiye Diyanet Vakfı gönüllülerinin nöbetleşe çalıştıkları yardım standı açıldı.

İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Şube Başkanı İsmail Fakirullahoğlu yardım standını ziyaret etti.

Stantta açıklamalarda bulunan Fakirullahoğlu, depremin ilk gününden bugüne hayırsever Hakkari halkı ve görevlilerin her türlü fedakarlıkta bulunduğunu söyledi.

Deprem bölgesi için resmi kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları eliyle yürütülen ayni ve nakdi yardım kampanyalarına gereken desteği vermekten kaçınmadıklarını belirten Fakirullahoğlu, şunları kaydetti:

"Deprem yaralarının sarılması ile deprem mağdurlarının tedavi, barınma, yiyecek ve temizlik gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması gayesi ile çeşitli kurum ve kuruluşlarca yardım kampanyaları düzenlenmeye devam ediliyor. Biz de müftülük ve Türkiye Diyanet Vakfı Hakkari Şubesi olarak bu kapsamda koli usulü temel gıda yardım kampanyası düzenlemeyi uygun bulduk. Önceki kampanyalarda olduğu gibi bu kampanyamıza da halkımızın gösterdiği teveccüh takdire şayandır. Her zaman olduğu gibi bu kampanyada da halkımızı yanımızda görmek istiyoruz. Yapılacak yardımlar bizzat görevlilerimiz eliyle ihtiyacın en yüksek olduğu bölgelerdeki vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır. Hayırsever halkımızın bundan emin olmasını istiyorum."