banner14

Selden etkilenen etkilen iller için 85 ton su yardımı yola çıktı

İlimizden, yoğun yağış sonrası oluşan selden etkilenen Kastamonu ve Sinop’a içerisinde 85 ton su bulunan yardım tırı yola çıktı.

Gündem 14.08.2021, 18:27 14.08.2021, 18:33
4313
Selden etkilenen etkilen iller için 85 ton su yardımı yola çıktı

İlimiz, Batı Karadeniz bölgesindeki etkili aşırı yağışlar sonucunda meydana gelen sel sonrasında oluşan yaraları sarmak için harekete geçti. Vali Mehmet Ali Özkan koordinasyonunda Tunceli valiliği, İl Özel İdaresi ve Munzur Su Firması, sel bölgesindeki vatandaşların su ihtiyacını karşılamak için 85 ton su yardımı hazırladı ve tırlarla Kastamonu ile Sinop’a yolladı. Tırları yolculamaya vali Yardımcısı Osman Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yıldırım ve Munzur Su Genel Müdürü Cemal Doğan katıldı.

‘TUNCELİ’NİN YÜREĞİ SİZLERLE’

Tunceli’nin yüreğinin selde etkilenen illerin yanında olduğunu belirten Vali yardımcısı Osman Şahin, “ Tunceli ilimiz olarak Batı Karadeniz bölgemizde sel afetinden dolayı zarar gören vatandaşlarımıza yardımcı olmak için toplanmaktayız. Bu vesileyle özellikle Kastamonu ve Sinop ve Bartın illerimiz olmak üzere etkisi altına alan sel felaketinde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. İnşallah Rabbim, milletimize bu tarz acılar bir daha yaşatmaz. Bizlerde bugün Tunceli valiliğimiz olarak, sayın valimizin himayelerinde Munzur suyunun da katkılarıyla 3 tır içme tırını Kastamonu ve Sinop illerine gönderiyoruz. Aziz milletimiz her zaman olduğu gibi zor durumlarda birlik olmanın örneğini bir kez daha göstermiş oluyor. Munzur Su firmasına çok teşekkür ediyorum. Tunceli halkı olarak bizleri oraya temsilen gidecek olan arkadaşlarımızın yolları açık olsun” dedi.

Yorumlar (0)
23
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 14177 2357
Bugün 12502 2104
Toplam 6135464 204905