banner14

Yolcu otobüsü karda mahsur kaldı

Karlı zeminde kontrolden çıkan yolcu otobüsü şarampole kaydı. Karayolları ekiplerinin müdahalesiyle otobüs şarampolden çıkartıldı. Ayrıca valilik, yoğun kar yağışının devam etmesi üzerine kentte zincirsiz olarak trafiğe çıkılmasını yasakladı.

GENEL 19.01.2022, 15:50
1304
Yolcu otobüsü karda mahsur kaldı

SERHAT OZAN YILDIRIM

Tunceli merkez istikametinde seyir halinde olan yolcu otobüsü, Mazgirt köprüsü mevkiinde kardan dolayı kayarak kanala girdi. Zincirli olmasına rağmen yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kanalına giren otobüs 25 yolcusu ile mahsur kaldı. Bölgede AFAD, Jandarma ve Karayolları ekipleri harekete geçti. Yaklaşık 60 santime yakın kar kalınlığına rağmen ekiplerin uğraşları sonucunda yol ulaşıma açıldı. Yaklaşık 2 saat mahsur kalan otobüs karayolları ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı.

ZİNCİRSİZ ARAÇLARIN TRAFİĞE ÇIKMASI YASAKLANDI

Tunceli’ de iki gündür etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirdi. İl merkezinde kar kalınlığı 80 santimetreye ulaştı. Tunceli valiliği, yoğun kar yağışının devam etmesi üzerine kentte zincirsiz olarak trafiğe çıkılmasını yasakladı. Valilik tarafından yapılan açıklamada” yapılan açıklamada, "Zincirsiz trafiğe çıkan araçlar, kar lastiği olanlar da dahil kara yollarındaki buzlanma sebebiyle kayarak yolları trafiğe kapatmakta, bu durum ambulans, acil yardım araçları, ekmek dağıtım araçları ve bakım-onarım araçlarımızın hizmetlerini aksatmaktadır. Bu sebeple, il merkezimizde zincirsiz araçların trafiğe çıkmalarına ikinci bir duyuruya kadar müsaade edilmeyecektir. Lütfen kurallara uyalım, istemeden bir başka vatandaşımızın mağduriyetine sebep olmayalım" denildi.

Yorumlar (0)
29
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 10691 1785
Bugün 5377 1183
Toplam 7271476 227157