banner14

Verici arızası 3 köyü mağdur etti

Pülümür İlçesi’nde 3 köyü besleyen vericinin arızalanması köylüleri mağdur etti. Vatandaşlar, cep telefonlarını kullanamadıklarını belirterek, arızanın bir an önce giderilmesi talebinde bulundu.

GENEL 30.06.2022, 12:30
517
Verici arızası 3 köyü mağdur etti

 Pülümür İlçesi’nde Dereboyu, Çakırkaya ve Sağlamtaş Köyleri için kurulan özel bir GSM şirketine ait vericinin arızalanması köyde yaşayan vatandaşları mağdur etti. 2 haftadır arızanın giderilmediğini belirten köylüler, arızanın bir an önce giderilmesini istedi.

Sağlamtaş Köyü sakinlerinden Tuncay Kalkan, “Vericiye yaklaşık 20 gün önce bir ekip geldi. İnternet planlaması için. 2 ay içinde köyünüzde 4,5 G internete bağlanabileceksiniz dediler. Ancak onlar gittikten sonra arıza meydana geldi. O günden beri aramadık yer bırakmadık. Ancak bir çözüm bulamadık. Şu anda 3 köyde cep telefonu görüşmeleri yapılamıyor. İnsanların sabit telefonları da yok. Olası bir acil durumda nasıl arama yapacağımızı bilemez durumdayız. Yetkililerden bu sorunu bir an önce çözmelerini istiyoruz” dedi.

Elektrik faturası ödenmediği için vericinin çalışmadığı yönünde bilgiler olduğunu da söyleyen Kalkan, “Eğer bu bilgi doğruysa koca bir GSM şirketi nasıl elektrik faturasını ödeyemez ve insanları mağdur durumda bırakır onu da anlamış değiliz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Merwan 1 ay önce
3 Köyde gidip kafa dinlendirsin Cep ne yapacaklar Cepsiz hayat daha güzel bence
28
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 11328 1695
Bugün 9479 1217
Toplam 7224535 226465