BURSA - Türk Hukuk Enstitüsü Bursa temsilciliği açıldı BURSA - Türk Hukuk Enstitüsü Bursa temsilciliği açıldı

BİTLİS (AA) - Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tanğlay, mesajında, vatandaşların huzur içinde bir bayram geçirmesi için ekiplerin bayram boyunca çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Bayramların her zaman bütünleştirici bir ruhla inananları bir araya getirdiğini kaydeden Tanğlay, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Bayramlar, insanlar arasında karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup kardeşçe kucaklaştıran, milli birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren, milli ve dini duyguların, örf ve adetlerin uygulandığı müstesna günlerdir. Dini bayramlarda sevinmek kadar, sevindirmek de önemli. Özellikle sevindirmenin önem kazandığı Kurban Bayramı'nda yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği, darda olan muhtaç, yoksul, yetim ve kimsesizler ile tedaviye muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin ziyaret edilerek hatırlanması, desteklenmeleri ve sevindirilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu vesileyle Kurban Bayramı'nın, ülkemize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temenni ediyorum. Yüce Allah'tan kesilen kurbanların ve yapılan duaların kabulünü diliyorum."