- Erzurum'da bayrak sevgisiyle bilinen "Horasanlı Ercan" lakaplı Ercan Aydın'ın evinin önüne, kaymakamlık ve belediyenin girişimleriyle bayrak direği dikildi- Amcasının bakımını üstlenen Mustafa Aydın:- "Ercan amcamın bayrak sevgisinden ötürü kaymakamımız bizlere çok yardımcı oldu. Evimizin önüne diktikleri bayrak direğiyle amcamı ve bizleri çok sevindirdiler"

ERZURUM (AA) - ŞAHAP ÇAKIR - Erzurum'un Horasan ilçesinde yaşayan zihinsel engelli Ercan Aydın, çok sevdiği için sürekli koynunda taşıdığı Türk bayrağını, artık evinin önünde yaptırılan direkte dalgalandırıyor.

Esentepe Mahallesi'nde yaşayan ve Erzurum'da bayrak sevgisiyle bilinen "Horasanlı Ercan" lakaplı Aydın, Türk bayrağını sürekli koynunda taşıyor.

Kaymakam Ömer Tekeş, her ortamda İstiklal Marşı'nı da okuyan Aydın'ın bayrak sevgisini öğrenince çalışma başlattı. Anne ve babası hayatta olmayan Aydın'ın yeğeniyle yaşadığı evin önüne, kaymakamlık ve belediyenin girişimiyle bayrak direği dikildi.

- Evinin önünde İstiklal Marşı okuyup bayrağı göndere çekiyor

Konya Valiliğinden "kar" uyarısı (2) Konya Valiliğinden "kar" uyarısı (2)

Büyük sevinç yaşayan Aydın, yanında taşıdığı Türk bayrağını artık evinin önünde İstiklal Marşı okuyup göndere çekiyor.

Engelli amcasının bakımını üstlenen Mustafa Aydın, AA muhabirine, Kaymakam Tekeş'e teşekkür ettiğini söyleyerek, "Ercan amcamın bayrak sevgisinden ötürü kaymakamımız bizlere çok yardımcı oldu. Evimizin önüne diktikleri bayrak direğiyle amcamı ve bizleri çok sevindirdiler. Ercan amcamın isteğini de yerine getirmiş oldular." dedi.

Ercan Aydın da evinin önüne bayrak direği dikilmesinden çok mutlu olduğunu belirterek, Tekeş'e teşekkür etti.