HAKKARİ (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Avrupa Birliği'nin hibe desteğiyle yapılan Atıksu Arıtma Tesisi'nde test çalışmalarına başlandı.

Ağrı Valisi Koç, kendisiyle tanışmak isteyen çocuğun hayalini gerçekleştirdi Ağrı Valisi Koç, kendisiyle tanışmak isteyen çocuğun hayalini gerçekleştirdi

Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, ilçedeki kanalizasyon suyunun arıtılarak doğaya temiz şekilde akıtılması amacıyla yapılan tesiste incelemelerde bulundu.

Tesis ve çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi alan Çelik, tesisin hayırlı olmasını diledi, personele başarı dileklerini iletti.

Ardından Adaklı köyüne giden Çelik, bir araya geldiği köy sakinlerinin sorun ve taleplerini dinledi.

Köydeki şeker pancarı üretimiyle ilgili Çelik'e bilgi veren Ziraat Odası Başkanı Perviz Geçirgen, Ziraat Odası Başkanlığı öncülüğünde ilçede 35 yıl sonra ilk defa şeker pancarı üretiminin yapıldığını, 300 dönümden 5 ton üretim sağlandığını belirtti.

Çelik, ilçenin kalkınması ve sorunların çözümü için devletin imkanları dahilinde ellerinden gelen çabayı göstereceklerini ifade ederek, üretime her zaman destek çıktıklarını aktardı.

Köyde yeni yapılan cami inşaatını inceleyen Çelik, daha sonra kentin ilk kadın güvenlik korucusu Gülşen Öztepe'nin vefatının yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen mevlit programına katıldı.