İSTANBUL (AA) - Yapı Kredi, "Sürdürülebilirliğe Bir Tohum da Bizden!" projesi kapsamında Bursalı kadın çiftçilere yeni nesil tarım eğitimi verdi.

Yapı Kredi açıklamasına göre, banka, yeni nesil tarım eğitimleriyle kadın çiftçileri ve tarımda sürdürülebilirliği destekliyor.

Yapı Kredi'nin sürdürülebilir bir dünya için gerçekleştirdiği proje kapsamında Bursalı kadın çiftçilere eğitim verildi.

Eğitimde "Bitkisel Ürün Üretirken Maliyet Azaltmanın Yolları" ve "Tarımda Finansal Okuryazarlık" ana konu başlıkları üzerinden "toprağı tanıma", "doğru sulama suyu nedir?", "bitkisel üretimde ilaç kullanımı", "tarımsal işletmelerde gelir gider kayıtları", "tarımsal işletmelerde kredi" ve "tarım sektöründe kadın çiftçiler için bazı tespitler" gibi özel eğitim içerikleri sunuldu.

Bursa'da gerçekleştirilen eğitim Frankfurt School eğitmenleri tarafından verildi. Ayrıca tarımda sürdürülebilirliğe odaklanılan eğitimlerde Yapı Kredi'nin tarım bankacılığı ürünleri hakkında da detaylı bilgilendirme yapıldı.

- Yapı Kredi, Tarım kredileri ve Verimli Kart ile çiftçileri destekliyor

Üreticilerin tüm tarımsal girdi ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan ve hasat vadeli ödeme imkanı sunan Yapı Kredi, tarım kredileri ve Verimli Kart ile yerli üreticiye finansal destek sağlıyor.

Mazot, gübre, tohum, zirai ilaç gibi tüm tarımsal girdi alımlarında kullanılabilen ve çiftçilere faizsiz vade olanağı sağlayan Verim Kart'ta yıllık kart ücreti ve dosya masrafı bulunmuyor. Vadeli ve faizsiz alım yapma imkanı da sunan Verimli Kart, nakit taşıma riskini ortadan kaldırırken, kart sahiplerine şubelerde öncelikli hizmet alma imkanı sunuyor.

Her bölgeye özel anlaşmalı elektrik dağıtım şirketlerinde faturalarını 3 aya kadar faizsiz ödeme avantajından faydalanabilen Verimli Kart sahipleri, Opet bayilerinden ise 6 aya kadar faizsiz alışveriş fırsatını yakalıyor. Ayrıca 1 Temmuz-31 Aralık arasında 1.000 TL ve üzeri harcama yapan Verimli Kart sahiplerine 100 TL ekstre indirimi sunuluyor.