Ovacık karayolunda özel bir otomobilin Munzur Çayı’na düşmesi sonucu kaybolan 3 genç, AFAD, AFAD gönüllüsü, UMKE, Diyarbakır ile Tunceli Jandarma Su Altı Arama Kurtarma Timi, Munzur Arama Kurtarma (MUDAK), Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Amirliği, İl Emniyet Müdürlüğü, Belediye İtfaiye, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi, Milli Eğitim Arama ve Kurtarma, Gençlik Spor Müdürlüğü ve farklı kurumlardan oluşan bin kişilik ekiple aranıyor. Skorsky tipi helikopter ve Jandarma ile Emniyet’e ait 15 drone da havadan destek veriyor.

Arama çalışmalarında 3 gence ait bir mont, araçlarına da ait tampon ve jant Munzur Çayı’nda bulundu.

Tunceli valisi Mehmet Ali Özkan, Munzur Çayı’nda araçlarıyla suya düşen 3 kişinin arama çalışmalarının yapıldığı bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. Vali Özkan, kayıp olan gençlerin aileleriyle görüşüp kendilerine bilgi verdi.

Vali Mehmet Ali Özkan, bin kişiden oluşan ekibin arama çalışmalarına katıldığını belirterek, “Dün öğlen saatlerinde 112 birimimize gelen bir ihbar üzerine, bir aracın Munzur Nehri’ne düştüğü ihbarı üzerine, tüm arama-kurtarma ekiplerimiz, devletimizin tüm ekipmanları ve ekipleriyle birlikte, Munzur Nehri üzerinde başlattığımız arama-kurtarma çalışmamıza devam ediyoruz. 1000’e yakın personelle çalışmalar aralıksız sürüyor. Tabi, son derece uzun bir hat ve Munzur şu ana kadar, geçmiş dönemlere göre daha yüksek bir debiye haiz. Yaklaşık 190 metreküp/saniye debiye haiz. Bu vesile ile gerçekten zorlu bir alanda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tabi çalışmalarımız bir yandan havadan, bir yandan karadan, bir yandan da su üstünde botlar vasıtasıyla devam ediyor. Suyun bulanık olması, debinin yüksek olması, işimizi zorlaştıran durumların başında geliyor. İnşallah tez zamanda çocuklara ulaşırız. Ben hem ailelerimize sabır diliyor, hem de sahada görev alan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Allah yardımcımız olsun” dedi.