ANKARA (AA) - Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ), Hatay'da trafo bölgelerindeki bakım ve onarım çalışmaları, aydınlatma, ilave direk ve iletken çekimi çalışmalarına devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, UEDAŞ ekipleri Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk gününden bu yana Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı öncülüğünde, AFAD ve Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ koordinasyonunda Hatay'daki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Ekipler, kentteki trafo bölgelerinde bakım ve onarım çalışmaları, aydınlatma, ilave direk ve iletken çekimi gibi çalışmalarla enerji sürekliliğinin sağlanmasına destek oluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen UEDAŞ Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, destek ekipleriyle birlikte toplam 30 kişilik ekibin Hatay'a ulaştığını belirterek, "İlk gün başlayan mesaimiz bugün de devam ediyor. Enerji dağıtımında ve sürekliliğin sağlanmasına ilişkin tüm görevleri ekiplerimiz yerine getiriyor. Zor ve meşakkatli bir süreç. Bizler Toroslar EDAŞ ile sahada iyi koordine olarak enerjinin en hızlı şekilde verilmesini sağlıyoruz. 15 günde 1 dönüşümlü olarak bölgede emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Son güne kadar bize verilen görevi yerine getireceğiz." ifadelerini kullandı.