ANKARA (AA) - Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ), "Trafolar Konuşuyor" projesi kapsamında afet bölgesinin kahramanları temasıyla trafo duvarına grafiti çalışması gerçekleştirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, UEDAŞ trafo üzerine Kahramanmaraş merkezli depremlerde çalışanları resmetti.

Arama kurtarma çalışmaları sırasında hayatını kaybeden Meksikalı arama kurtarma köpeği Proteo'nun da resmedildiği trafo, "Kahramanlıklarınız Unutulmayacak" sloganı ile renklendirildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemizi derinden etkileyen Kahramanmaraş depremlerinin ilk gününden bugüne afet bölgesine entegre olan UEDAŞ, kendi bünyesinde kurduğu arama kurtarma takımıyla Hatay'daki enkaz çalışmalarına katıldı. Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova olmak üzere 4 ilde 5 milyondan fazla vatandaşa elektrik dağıtım hizmeti sağlayan UEDAŞ, teknik desteğin yanı sıra sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da desteğini sürdürüyor. Tüm ülkenin seferber olduğu afet mücadelesinde yardımlarına tam gaz devam eden UEDAŞ, Trafolar Konuşuyor projesi ile bölgede çalışanlara minnetini duyurdu."

UEDAŞ, ilk kez 2013 yılında gerçekleştirilen "Trafolar Konuşuyor" projesi kapsamında kadına şiddetten kan bağışına, madde bağımlılığından toplumsal cinsiyet eşitliğine kadar birçok toplumsal konuyu ele alarak farkındalık çağrısında bulundu.