24. Dönem Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün daha sonra da Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi’nin  danışmanlığını yapan son 4 yılda Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'nün başdanışmanı Deniz Tunç, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’den Tunceli Belediye Başkanlığı’na aday olmak için görevinden istifa etti. 

Deniz TUNÇ kimdir?

1987 yılında Tunceli’de dünyaya geldi.

İlk ve ortaokulu Hürriyet İlkokulu’nda, liseyi Tunceli Atatürk Süper Lisesi’nde okudu. Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede İktisat Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı.

Dersim’de ‘Can Atalay’ kararına tepki gösterdi Dersim’de ‘Can Atalay’ kararına tepki gösterdi

2012 yılından 2019 Temmuz’a kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sırasıyla Hüseyin Aygün, Ali Haydar Hakverdi ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi’nin danışmanlığını yaptı.

Milletvekili danışmanlığı, metin yazarlığı, raportörlük, siyasal iletişim danışmanlığı ve seçim kampanyası yönetimi işlerini üstlendi. Ulusal ve yerel basın ilişkilerin düzenlenmesi ve sosyal medya iletişimi görevlerini yürütmüştür.

Birçok Sivil Toplum Örgütü’nün üyesi olan Tunç, CHP Genel Merkezi’nin görevlendirilmesi ile çok sayıda çalıştay, toplantı, etkinlik ve mitinglerde görev aldı.

2019 yılı Ağustos ayından itibaren Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün Siyasi Danışmanlığının yanı sıra İletişim Koordinatörü olarak görev yaptı. Yerel Yönetimler ile ilgili bir çok proje ve çalışmada yer alan Tunç, pandemi, deprem ve doğal afetler döneminde Çiğli Belediyesi adına ilgili bölgelerde yerel hizmetlerin ve yardımların ulaşması hususunda görevlendirildi.

Sivil Toplum Örgütleri, milletvekili danışmanlığı ve yerel yönetimlerden edindiği bilgi, birikim ve tecrübe ile Cumhuriyet Halk Partisi’nden Tunceli Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.

Üniversite yıllarından tanıştığı Yeşim Öktan ile evlenen Tunç’un, Royem ve  Berkin Elvan adında iki çocuğu bulunmaktadır.