İSTANBUL (AA) - Trouw Nutrition Türkiye’nin Kalite Güvence Müdürlüğü görevine Ferda Akgün getirildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, uluslararası ağı, güçlü AR-GE yapısı ve kaliteli ürün gruplarının yanı sıra çözüm odaklı hizmet ve servisleriyle de öne çıkan hayvan besleme sektöründe faaliyet gösteren Trouw Nutrition’ın Türkiye operasyonunda önemli bir atama gerçekleşti.

Yaklaşık 10 yıldır gıda sektörünün farklı alanlarında deneyimi bulunan Ferda Akgün, şirketin yeni Kalite Güvence Müdürü oldu.

Atakent Anadolu Lisesi’nden 2003 yılında mezun olan Akgün, lisans eğitimini 2009'da Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde tamamladı. Ardından 2014 – 2019 arasında Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde okudu.

Üniversite hayatı boyunca Sakıpağa Süt Mamülleri, Yummy Meyve Suları gibi firmalarda staj yapan Akgün, profesyonel çalışma hayatına ise 2009'da Zey-Tur San (Berrak Turşuları) şirketinde Üretim Hat Şefi olarak başladı. Aynı şirkette 2010-2012 arasında Üretim Müdürü pozisyonunda görev yapan Akgün, 2012-2014 arasında Milford Yıldız Gıda’da Üretim Mühendisi olarak çalıştı.

2014-2017 arasında Nissin Yıldız Gıda’da Kalite Güvence Uzmanı olan Akgün, 2021-2022 arasında Seğmen Kardeşler Gıda Üretim ve Ambalaj firmasında Üretim Şefi görevini üstlendi.

Ferda Akgün, bundan sonraki çalışmalarını Trouw Nutrition Türkiye bünyesinde Kalite Güvence Müdürü olarak sürdürecek.