İSTANBUL (AA) - Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun, Medical Point Gaziantep Hastanesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen söyleşide sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Medical Point Gaziantep Hastanesi'nden yapılan açıklamaya göre, Medical Point Gaziantep Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Erkan Altuncu'nun moderatörlüğünü yaptığı söyleşiye, TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun konuk oldu.

Hastaneden birçok hekim ve sağlık çalışanının izleyici olarak katıldığı söyleşide Ebru Uygun, uzun yıllar kronik hastalıklar ile mücadelesini, uygulanan tedavi yöntemlerini, hastalık sürecinde yapılan hataları, kronik hastalık sürecinde ailesi ile iletişimini, hastalıkla mücadele sırasında yaşadığı sorunlara yer verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ebru Uygun, "Kendi Masalımın Kahramanıyım" isimli kitapta hastalıkla ilgili tecrübelerini yazdığını belirterek, kitapta, şikayetleri olan hastalara ve sağlık çalışanlarına bazı önerilerde bulunduğunu bildirdi.

Hastalıkla ilgili farkındalığın artmasına katkı sağladığını aktaran Uygun, şunları kaydetti:

"Uzun yıllardır hastalıkla ilgili tanı ve tedavi süreci devam etti. Medical Point Gaziantep Hastanesi'nde olmaktan mutluyum. Çünkü yaşadığım deneyimleri sağlık çalışanları ile paylaşmak gerçekten çok keyifli. Bunun yanı sıra hem bir kronik hasta olarak hem de yazdıklarımı paylaşmak için buradayım. Yıllardır bu bölgeye projeler için gelen biri olarak, Gaziantep'te yapılan yeniliklerle gerçekten gurur duydum. Projelerimizde de bahsettiğim gibi, kronik hastalıklarım mevcut ama Yaşam Bende projesine katkı sağlayarak kronik hastalıklarla mücadele eden ihtiyaç sahiplerine destek olunmaktadır. Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hayrullah Kubba başta olmak üzere, Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin ve tüm ekibini canıgönülden kutlarım."

Uygun, bütün personelin çok özverili ve çalışkan olduğunu belirterek, "Sağlık çalışanları ile sürekli diyalog halindeyim ve bende çok özel bir yere sahipler. Uzun yıllar kronik hastalıklar ile mücadelemi, uygulanan tedavi yöntemlerini, hastalık sürecinde yapılan hataları, kronik hastalık sürecinde ailem ile iletişimimi, hastalıkla mücadele sırasında yaşadığım sorunları hikayeleştirerek kaleme aldım. Burada sağlık çalışanları arkadaşlarımızla yaptığımız söyleşiyle belki de onların da hayatına dokunarak hastalar ile kuracakları diyalogların daha farklı olacağını düşünüyorum. Bu bağlamda 'yaşamdaki gücün kaynağı sensin' sloganıyla herkesin mücadeleci ruhunu keşfederek farkındalığa ulaşmasını hedefliyorum." ifadelerini kullandı.

Medical Point Gaziantep Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ekber Şahin de "Ebru Hanım'ı hastanemize sosyal sorumluluk projemiz kapsamında davet ettik. Bizi kırmayıp geldiler, hastane çalışanlarımız ve hastalarımızla kronik hastalıklardan ötürü yaşadıklarını paylaşıp bir nebze kolaylık sağlama amacıyla yaşadıklarını ve öğrendiklerini bizlerle paylaşacak." değerlendirmesinde bulundu.

Medical Point Gaziantep Hastanesi'nde Ebru Uygun için ayrılan alanda yazar, hastane çalışanları ve misafirlerin katılımıyla "Kendi Masalımın Kahramanıyım" isimli kitabını imzalayarak fotoğraf çektirdi. İmza etkinliği, hastane çalışanları ve misafirler tarafından ilgi gördü.