İSTANBUL (AA) - TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal, "Yarınlarımızı endişe duymadan karşılamamızı sağlayarak kilit bir rol üstlenen sigortacılık sektörü, ülkemiz ekonomisinin büyümesine ve istihdamın artmasına da kıymetli katkılar sağlamaktadır." ifadesini kullandı.

Günal, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından bu yıl 11'incisi 23-29 Mayıs'ta düzenlenen Sigorta Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Günal, mesajında, sigorta ve tasarruf bilinci ile farkındalığı artırmak, farklı risklere dikkati çekmek amacıyla her yıl gerçekleştirilen Sigorta Haftası'nı kutladı.

Yaşamın her alanında karşı karşıya kalınan risklerin sayısı ve çeşitliliğinin her geçen gün arttığına dikkati çeken Günal, şunları kaydetti:

"Günümüzde etkin bir risk yönetimi için en güvenilir liman sigortadır. Bugün dünya ekonomisine bakıldığında, ülkelerin gelişmişliklerinin en önemli göstergelerinden birisinin sigorta sektörlerinin büyüklüğü olduğu dikkati çekmektedir. Yarınlarımızı endişe duymadan karşılamamızı sağlayarak kilit bir rol üstlenen sigortacılık sektörü, ülkemiz ekonomisinin büyümesine ve istihdamın artmasına da kıymetli katkılar sağlamaktadır. TARSİM olarak öncelikli gayemiz, üretici odaklı bir yaklaşımla, ülkemizde tarım sigortalarını yaygınlaştırarak, bu alandaki farkındalığı ve memnuniyeti bugünkünden daha da ileri seviyelere taşımaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, sektördeki tüm paydaşları birbirine kenetleyen Sigorta Haftası’nı en içten dileklerimle kutluyorum."