İSTANBUL (AA) - Stellantis Türkiye Parça ve Servisler, İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde yapılan Automechanika İstanbul 2022 fuarına ilgi çekici standı ve farklı markalarıyla katılım sağladı.

Stellantis açıklamasına göre, fuarda dikkat çekici bir standla yer alan Stellantis Türkiye Parça ve Servisler, Eurorepar Car Service, Eurorepar ve Distrigo markalarıyla boy gösterdi.

Fuarda katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği Distrigo, Türkiye genelinde 8 ana depo üzerinden ülkenin her noktasına günde 2 defa yedek parça teslimatı yapmasıyla dikkat çekiyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis Türkiye Parça ve Servisler Genel Müdürü Mehmet Akın, Automechanika İstanbul 2022 fuarına katılımlarının markaları için çok önemli olduğunu ifade etti.

Akın, fuarda farklı yatırımcılarla ve yedek parça ticaretiyle uğraşan katılımcılarla buluştuklarını belirterek, "Nisan ayı ODD raporuna göre, Stellantis Türkiye olarak yetkili servislerimizde araç girişimizdeki artış sektör ortalamasının yüzde 50 üzerinde gerçekleşti. Hedefimiz bu rakamları çok daha yukarılara taşıyarak hem yatırımcılarımızın finansal devamlılığına katkı sağlamak hem de müşterilerimize kesintisiz ve üstün bir hizmet sunmak." açıklamasını yaptı.

Satış sonrası hizmetlere yönelik önemli hedeflerinin ve net bir stratejilerini olduğunu kaydeden Akın, "Stellantis Türkiye olarak sadece bünyemizde barındırdığımız Peugeot, Citroen, DS ve Opel markalarımıza odaklanmıyoruz, pazarda yer alan tüm markaların tüm modellerinin bakım ve onarımına da talibiz. Bu bağlamda Eurorepar yedek parça ürün gamımız en büyük avantajımız. Bu sene 20. yılını kutladığımız bu ürün gamında özellikle bakım parçalarında birçok markaya üstün kalite ve performansı uygun fiyatlarla sunabiliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Akın, 15 bin adedin üzerinde referansla her gün genişleyen bir ürün gamına sahip olduklarına işaret ederek, şunları aktardı:

"Genişleyen ürün gamımızda yerli üreticileri de tercih ederek hem ülke ekonomisine katkı sağlıyor, hem de bu parçaların farklı ülkelere de ihracatına zemin hazırlıyoruz. Bu açıdan Automechanika bizim için önemli bir fuardı. Kendimizi bu sektörün paydaşlarına iyi anlattığımızı, stratejimizi paylaştığımızı düşünüyoruz. Diğer taraftan Eurorepar Car Service olarak bugün Türkiye genelinde 50 ilde 100’ün üzerinde servisimiz bulunuyor. Stellantis Türkiye Eurorepar Car Service olarak orta vadeli hedefimiz bu hizmet noktalarını üç katına çıkarmak. Bu tarz fuarlarda 28 ülkeden 5 bin 700’den fazla hizmet noktasına sahip bir ağın parçası olmayı arzulayacak, kurumsallaşmak ve işini büyütmek isteyen yatırımcılarla tanışmak da bizim için son derece önemliydi.”