banner14

Dersim Kick Boks başarılarına yenilerini ekledi

Dersim Kick Boks Spor Kulübü 7 sporcu ile katılım sağladığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Kick Boks Federasyonu işbirliği ile 20-27 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası sona erdi.

Spor 27.06.2022, 17:23
562
Dersim Kick Boks başarılarına yenilerini ekledi

Şampiyonada, sporcularımızdan Musa Tan ve Özhan Yıkılmaz Türkiye şampiyonu olurken Bilge Gözler Türkiye ikinciliği; Zülfikar Diyar Meriç ve Kumru Güneş ise kendi branşlarında üçüncü olarak büyük bir başarı elde etti.

Türkiye Şampiyonası'nın yanı sıra Japonya'nın Tokyo kentinde gerçekleştirilen ve Dünya’nın en büyük organizasyonlarından biri olan Dünya Şampiyonasında ise Erivan Barut rakibine ezici bir üstünlük sağlayarak şampiyon olmuştu.

Türkiye'deki şampiyonaya kardeş Ali Tayam Antrenörlük ederken Japonya'daki şampiyonaya ise ağabisi Gürsel Tayam antrenörlük yaptı.

Gürsel ve Ali Tayam kardeşler, Kulüplerinin Türkiye ve Dünya genelinde büyük bir başarıya imza attığını, bu anlamda ilimizi ve ülkemizi temsil etmekten mutlu olduklarını belirtirken; Türkiye Şampiyonasındaki katkılarından dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Reina Cafe, Seçkin Petrol ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nurettin Alkan’a teşekkür etti.

Yorumlar (0)
28
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 9565 1224
Bugün 320 205
Toplam 7224941 226472