İSTANBUL (AA) - Yenilikçi bir açık bankacılık uygulaması olan "Tüm Bankalar" ile şirketler, bankacılık ve diğer dijital ihtiyaçları için kullandıkları QNB Finansbank Dijital Köprü Platformu üzerinden farklı banka hesaplarına da erişebiliyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, QNB Finansbank Dijital Köprü kullanıcıları, "Tüm Bankalar" uygulamasına Dijital Köprü Platformu üzerinden direkt ulaşabildikleri gibi platform içerisinde yer alan internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden de ulaşabiliyor.

Dijital Köprü’nün "Tüm Bankalar" uygulamasının kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde firmalar, tüm bankalardaki hesap bilgilerini tek bir yerde toplayarak zamandan tasarruf ederken, bankacılık işlemlerini daha hızlı ve kolay takip ederek verimliliklerini artırabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen QNB eFinans Genel Müdürü ve QNB Finansbank Grup Tüzel Dijital Bankacılık Başkanı Okay Yıldırım, açık bankacılığın müşterilerin finansal verilerini güvenilir üçüncü taraflarla, güvenli bir şekilde paylaşmalarını sağlayan ve böylece müşterilere finansal kararlarıyla ilgili daha fazla seçenek ve kontrol imkanı sunan bir sistem olarak hayata girdiğini belirtti.

Yıldırım, açık bankacılığın alt yapı olarak tüm hizmet veya ara yüz sağlayıcılara aynı teknolojik imkanları sunsa da bu ara yüz sağlayıcılarının bu imkanları nasıl kullandıkları ve müşterilerine nasıl sunduklarının çok daha önemli hale geleceğini aktararak, "Müşteriler aynı içerikteki hizmeti birçok farklı platformdan alabilir hale gelecekler. Burada kritik olan, bu birçok platform arasından tercih edilen platform olmak." ifadelerini kullandı.

QNB Finansbank olarak yıllardır teknoloji alanına yaptıkları yatırımlarla gelinen noktada müşteri deneyimi ve verdikleri dijitalleştirilmiş finansal hizmetler ile öne çıktıklarını aktaran Yıldırım, şunları kaydetti:

"Müşteri odaklı yaklaşımımız sayesinde dijital dönüşüm ve yenilikleri yakından takip eden kurumlardan biri olduk. Dijital Köprü’nün felsefesine daha yakından baktığımızda bu yaklaşımı en başından beri benimsediğimiz görülüyor. Yeni teknolojileri hızlıca benimseyen ve uygulamaya alan yönümüzle, her ihtiyaca yönelik ürün ve hizmet geliştirme konusunda öncü bir rol üstleniyoruz. 'Tüm Bankalar' uygulamamızın da kullanıcı dostu ara yüzü ile sektörde bambaşka ve yepyeni bir deneyim yarattık. Dijital Köprü’nün kendi doğasında bulunan dijital dönüşümü kolaylaştırma anlayışı ile çok uyumlu olan 'Tüm Bankalar' uygulamamız sayesinde firmalar, başka hiçbir dijital platforma ihtiyaç duymadan bankacılık işlemlerini tek bir yerden, Dijital Köprü üzerinden yapabilecekler. Yaklaşık 300 bin şirketin bankacılık işlemlerini gerçekleştirdiği ve 100 binin de diğer ihtiyaçlarına dijital çözümler bulduğu Dijital Köprü ile sektördeki yenilikleri takip ederek, firmalara en iyi dijitalleşme deneyimini sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz."