Tunceli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı sevgi evinde kalan kız çocuklarının, il dışı gezisinde kurum personeli E.Ç.'nin tacizine uğradıkları iddiası üzerine valilik idari, savcılık da adli soruşturma başlattı.

Dersim’de avcılara protesto, valiye de 'avcılık yasaklansın' talebi Dersim’de avcılara protesto, valiye de 'avcılık yasaklansın' talebi

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı sevgi evinde kalan kız çocukları, kurum çalışanı E.Ç.’nin de eşlik ettiği Şanlıurfa ve Mardin gezisine katıldı. Gezi sırasında, iddiaya göre, bazı kız çocukları, E.Ç.’nin kendilerine tacizde bulunduğunu kurumda çalışan başka personele anlattı. Personel de bunu kurum psikoloğuna iletti. Psikolog, çocuklar ve E.Ç. ile görüşerek durumu kuruma bildirdi. Tunceli Valiliği, soruşturma başlatarak, olayla ilgili tutulan tutanakları cumhuriyet başsavcılığına gönderdi.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI: RAPORLARI SAVCILIĞA GÖNDERDİ

İdari soruşturma başlatan Tunceli Valiliği'nce iddiaların asılsız olduğunun anlaşıldığı ancak adli makamların da durumu incelemesi için raporların savcılığa gönderildiği belirtildi. Açıklamada, “İddialara ilişkin süreç konunun hassasiyeti nedeniyle titizlikle takip edilmiş, söz konusu iddiaların tarafımıza ulaşmasına müteakip Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzce ivedilikle inceleme başlatılmış, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’müz ve Sağlık Müdürlüğü’müz tarafından konunun uzmanı psikolog görevlendirilmeleri yapılmıştır. Uzman psikolog ve sosyal çalışma uzmanları tarafından yapılan incelemeler neticesinde düzenlenen raporlarda iddiaların asılsız olduğu değerlendirilse de konunun adli makamlarca da incelenmesi için tanzim edilen raporlar Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir” denildi.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Valiliğin raporları göndermesinin ardından Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı, çok yönlü adli soruşturma başlattığı öğrenildi.