İSTANBUL (AA) - Securitas Türkiye CFO'su Hakan Ilgar, Türkiye'nin "En Etkin 50 CFO" listesinde yer aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Data Expert iş birliğiyle BMI Business School tarafından yürütülen ve şirketlerin finans fonksiyonunu en üst düzeyde temsil eden finans liderlerinin belirlendiği "En Etkin CFO" listesi açıklandı.

Sektör uzmanları ve akademisyenlerden oluşan Araştırma Danışma Kurulu tarafından seçilen performansları ile dikkat çeken 50 finans liderine ödülleri, Mandarin Oriental Bosphorus'ta gerçekleşen CFO Summit 2023'te verildi.

Securitas Türkiye CFO'su Ilgar, Türkiye'nin "En Etkin 50 CFO" listesinde yer aldı.

Ilgar CFO Summit 2023 kapsamında "Halka Arzlar ve Şirket Birleşmelerinde Riskler Fırsatlar" konulu panelde katılarak, Securitas’ın yaptığı yerel ve uluslararası şirket satın almalarındaki deneyimlerini paylaştı.

Açıklamada paneldeki konuşmasına yer verilen Ilgar, satın alam süreçlerinde stratejik planlar, yer alınan sektörde lider olma yolunda atılan adımların finans, vergi, hukuk ve operasyon gibi pek çok bileşeni olduğunu vurguladı.

Securitas'ın bu süreçlerde kendi yazılımı olan Security Management Art ( SMART ) ile entegrasyon sürecini kolaylaştırdığını belirten Ilgar, gerek markaya yeni dahil olan şirketin yönetsel tüm fonksiyonlarının gerekse devralınan müşterilerin eş zamanlı şeffaf süreç takibini nasıl sağladıklarına ilişkin bilgi verdi.

Ilgar, planlanan strateji kapsamında bir satın alma durumu yoksa şirket kurarak sistemin gelişmesine nasıl destek olduklarını paylaşarak, buna da en güzel örneğin de Securitas İtfaiye Hizmetleri olduğunu bildirdi.