ANKARA (AA) - Enerjisa Enerji, Sabancı Holding, Sabancı Üniversitesi ve Teknosa "Yeşil Enerji" kullanımı için anlaşma imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, anlaşma kapsamında Sabancı Holding ve Sabancı Üniversitesi kullandıkları enerjinin tamamını, Teknosa ise Enerjisa abonesi olduğu tüm mağaza ve yerleşkelerinde ihtiyaç duyulan enerjiyi yenilenebilir kaynaklardan karşılayacak.

Sabancı Holding, bu yıl ihtiyaç duyacağı yaklaşık 11 bin megavatsaatlik enerjinin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından, Sabancı Üniversitesi de bu yıl kullanacağı 5 bin 980 megavatsaatlik elektrik enerjisi ihtiyacını yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayacak.

Teknosa ise binalarında ve mağazalarında bu yıl kullanılması beklenilen 8 bin 505 megavatsaatlik enerjinin tamamını yenilenebilir kaynaklardan elde edecek.

Anlaşma kapsamında, toplam 8 bin 475 hanenin 1 yıllık elektrik enerjisi tüketimine denk gelen 25 bin 425 megavatsaatlik enerjinin yenilenebilir kaynaklardan elde edilmesiyle, 14 bin 110 ton karbondioksit (CO2 ) emisyonu engellenecek ve doğanın korunmasına katkı sağlanacak.