İSTANBUL (AA) - Saran Group'a ait S Sport, S Sport2, NBA TV ve EdgeSport kanallarının Turkcell TV Plus (TV+) ile olan anlaşması 3 yılı daha kapsayacak şekilde yenilendi.

Dünyanın önemli spor içeriklerinin Türkiye yayın hakları sahibi olan Saran Group ile Turkcell arasında yeni bir anlaşma imzalandı.

Buna göre, Saran Group'a ait S Sport, S Sport2, NBA TV ve EdgeSport kanallarında yer alan, dünyanın önde gelen spor organizasyonları LaLiga, THY Avrupa Ligi, NBA, Formula 1, MotoGP, NFL ve daha fazla spor içeriği, 2025'e kadar 3 yıl daha Turkcell TV Plus'ta devam edecek.

Yeni anlaşma için S Sport stüdyolarında gerçekleştirilen imza törenine, Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran ile Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan katıldı.

Bir konuşma yapan Sadettin Saran, "Kaliteli spor içeriğimizle Türkiye'deki her evde olmak, dünyanın en önemli spor organizasyonlarını Türkiye'deki sporseverlere ulaştırmak arzusundayız. Bu sebeple, TV Plus ile yenilediğimiz bu sözleşme bizler için son derece kıymetli ve bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Premium kanallarımız ve içeriklerimizle TV Plus izleyicisiyle buluşmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ise Turkcell'in kurulduğu ilk günden bu yana sporla iç içe olan bir marka ve kurum olduğunu belirterek, "Dolayısıyla spora ve sporseverlere olan desteğimiz, TV Plus gibi katma değerli dijital servislerimiz üzerinden farklı platform ve kanallarla yaptığımız iş birlikleriyle de sürüyor. Dünyanın ilgiyle takip ettiği faklı türde pek çok kaliteli içeriği izleyiciyle buluşturan dijital televizyon platformumuz TV Plus'ta, kaliteli spor içeriklerini sunmaya devam edeceğiz. Anlaşma tüm sporseverlere hayırlı olsun." değerlendirmesinde bulundu.

Saran Group ve Turkcell, geride kalan yıllarda yaptıkları anlaşmayla, dünyanın önemli spor organizasyonlarını yayınlayan S Sport ve S Sport2'yi TV Plus platformunda sporseverlerle buluşturmuştu.