ANKARA (AA) - Güneş enerjisi ve teknolojileri sektörünün önde gelen kuruluşlarından Rhofa Energy, yeni nesil güneş enerjisi panelleriyle 15. Uluslararası SolarEX İstanbul Fuarı'na katılacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 'Herkes İçin Temiz Enerji' sloganıyla yola çıkan Rhofa Energy, İstanbul Fuar Merkezi'nde 6-8 Nisan arasında düzenlenecek fuarın sponsorları arasında yer alıyor.

15. Uluslararası SolarEX İstanbul Fuarı'na Çerkezköy OSB'deki entegre tesisinde ürettiği yeni nesil yüksek verimli fotovoltaik (PV) panellerle katılacak Rhofa Energy, fuarda ürünlerini ve yerli ve milli teknolojilere yönelik girişimlerini tanıtacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Rhofa Grup ve Rhofa Energy Yönetim Kurulu Başkanı Hazreti Akdemir, ürettikleri bifacial (iki taraflı) panelin 30 yıl boyunca enerji performansı sunduğunu kaydetti.

Ürünlerinin sektöre sağladığı avantajlara işaret eden Akdemir "SolarEX İstanbul'da, dünyaca ünlü 200'ü aşkın firmaya ve 500'den fazla markaya hitap edeceğiz. Sürdürülebilir ve yaşanılabilir bir dünyanın kapılarını açıyoruz. Rhofa Energy olarak 'Herkes İçin Temiz Enerji' üretiyoruz." ifadelerini kullandı.

Son dönemde Ar-Ge ve inovasyon alanında büyük atılımlar yapan Rhofa Energy'nin uluslararası tüm testleri geçen PV modülleri, dayanıklılığı ve düşük maliyeti ile sektörde beğeni kazanırken, önemli yatırımlarda tercih ediliyor.