İSTANBUL (AA) - QUA Granite, su kıtlığının önüne geçerek gelecek kuşaklara iyi bir yaşam sağlamanın herkesin vazifesi olduğunu bildirdi.

Migros deprem bölgesinden 300 ton ürün alacak Migros deprem bölgesinden 300 ton ürün alacak

QUA Granite açıklamasına göre, Birleşmiş Milletler'in (BM) temiz su sorunu ve su kaynaklarının korunmasına dikkati çekerek farkındalık oluşturmak amacıyla 1993'te ilan ettiği ve her yıl 22 Mart'ta kutlanan Dünya Su Günü, bu yıl "Ortaklıklar ve İş Birliği Yoluyla Değişimi Hızlandırmak" temasıyla kutlandı.

Dünya Su Günü'nün temel odak noktaları arasında ise BM'nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'ndan "Temiz Su ve Sanitasyon" hedefini desteklemek yer alıyor. Bu kapsamda da 2030 yılına kadar dünya çapında herkesin temiz ve güvenli suya erişiminin güvence altına alınması amaçlanıyor.

Teknik granit üreticisi QUA Granite, bu kapsamda gittikçe azalan ve israf edilen su varlığına dikkati çekiyor. Yaşanabilir bir dünya için çalışan QUA Granite, bereketin sembolü olan suyun bir damlasının dahi boşa harcanamayacak kadar kıymetli olduğunun altını çiziyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen QUA Granite Pazarlama Müdürü Hande Sarpkaya, doğaya saygı felsefesini benimsediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Gelecek kuşaklara iyi bir yaşam sunmak için ürünlerimizde hayat boyu sürdürülebilirlik yaklaşımını benimsiyoruz. Su olmazsa yaşanabilecek bir hayatın da olmayacağının farkındayız. Bu nedenle doğal kaynakların tüketimini azaltmayı ve ürünlerin çevresel etkilerini de en düşük seviyede tutmayı amaçlıyoruz. Verimliliğimizi artırmak ve su israfını önlemek için üretim faaliyetlerimiz sırasında oluşan atık suyun yüzde 100'ünü doğaya deşarj etmeden, toplamda 94 bin metreküp/gün kapasiteli olan endüstriyel su arıtma tesisimizde arıtarak tekrar üretime kazandırıyoruz. QUA Granite olarak bir damla suyu bile israf etmeden, sadece Dünya Su Günü'nde değil, yaşamımızın her alanında ve anında doğaya sahip çıkmaya devam edeceğiz."