ANKARA (AA) - Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), müşteri temsilcisine bağlanma süresini 20 saniyeden 15 saniyeye düşürecek insan kaynağı ve teknolojik altyapı yatırımı yapmayı planlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan OEDAŞ, kesintisiz enerji arzı ve iletişim için çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Toplam 1,8 milyon aboneye hizmet veren şirket, kesintisiz hizmet verdiği "ALO 186 OEDAŞ Çözüm Merkezi" aracılığıyla geçen yıl 1,7 milyon kişiyle görüşerek taleplerini karşıladı.

Müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini artıran OEDAŞ, müşteri temsilcisine bağlanma süresini 20 saniyeden 15 saniyeye düşürmek için insan kaynağı ve teknolojik altyapı yatırımlarına devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, müşterilerine kesintisiz, kaliteli ve sürdürülebilir hizmet vermeyi hedeflediklerinin altını çizerek, "Yaptığımız iyileştirmelerle hizmet kalitemizi ve hızımızı her geçen gün artırıyoruz. Bu kapsamda 20 saniyeye kadar düşürdüğümüz müşteri temsilcisine bağlanma süresini 15 saniye civarına çekmeyi hedefliyoruz. İnsan kaynağımıza ve teknolojik altyapımıza yönelik yatırımlarımız sayesinde bu hedefe de kısa sürede ulaşacağımıza inanıyoruz. OEDAŞ Çözüm Merkezi’nde görev alan 203 çalışma arkadaşımızla birlikte, enerjimizi ulaştırdığımız herkesin konforu için çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.