İSTANBUL (AA) - Neova Katılım Sigorta, Bilgi Teknolojileri grubunu Teknopark İstanbul’a taşıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Neova Katılım Sigorta, teknoloji geliştirme bölgesi olarak kurulan ve Türkiye’nin teknoloji üretimine büyük katkı sağlayan Teknopark İstanbul ile anlaşma imzalayarak, Bilgi Teknolojileri grubunu teknopark ekosistemine taşıyan ilk sigorta şirketi oldu.

Neova Katılım Sigorta, Teknopark İstanbul’un teknolojik ekosisteminin katkısıyla AR-GE çalışmalarını hızlandıracak ve yenilikçi ürünlerinin sayısını artıracak. Teknopark’ta yürütülen çalışmalar ve sonucunda elde edilen teknolojik gelişmelerin hem acentelerin hem de müşterilerin hayatını kolaylaştırması hedefleniyor.

Ayrıca, Teknopark İstanbul’da nitelikli personel istihdamını ve yetiştirilmesini hedeflerken, 50 mühendisin daha istihdam edilmesi planlanıyor. Teknopark İstanbul’da, çalışanların yüksek lisans ve doktora eğitimleri, patent ve telif hakkı başvuruları, makale yayınları gibi akademik gelişimlerine katkı sağlayacak teşvikler de yer alırken Insurtech’ler ile sektörel işbirliği fırsatları da sunuluyor.

- "Acentelerimiz, tüm satış kanallarımız ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Neova Katılım Sigorta Genel Müdürü Neslihan Neciboğlu, Neova Katılım Sigorta olarak, yenilikçi teknolojileri kullanarak, müşterilerinin beklenti ve taleplerini eksiksiz bir şekilde karşılama hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Sigorta sektörünün teknolojik ve dijital dönüşümüne öncülük ederken, yeni ürün ve hizmetler geliştirdiklerini ve müşteri deneyimini en üst düzeye çıkarmak için çalışmalar yürüttüklerini aktaran Neciboğlu, şunları kaydetti:

"Teknopark İstanbul ile birlikte, sigorta sektöründe önemli yenilikler gerçekleştirmek, donanımlı, alanında yetkin insan kaynağı istihdam etmek ve yetiştirmek istiyoruz. İnsana yapılan yatırımın teknolojiye yapılan yatırım kadar önemli olduğuna inanıyor ve büyüme stratejimiz kapsamında, yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Şimdi de Teknopark İstanbul’un teknolojik ekosisteminden yararlanarak, AR-GE çalışmalarımızı aktif şekilde yürüteceğiz.

Burada geliştirilen teknolojiler ile başta acentelerimiz olmak üzere, tüm müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmakla birlikte sektörümüze de değer katacağız. Neova Katılım Sigorta olarak, sigorta sektöründe bir ilki gerçekleştirdiğimiz bu adım ile birçok yeniliğe imza atacağımıza inanıyor, ortak sinerji ile geleceğe yönelik planlarımızı gerçekleştirmek için sabırsızlanıyoruz."