‘Sazan Sarmalı’ operasyonu: 437 kişiyi dolandırarak 100 milyonluk vurgun yapan şebeke çökertildi ‘Sazan Sarmalı’ operasyonu: 437 kişiyi dolandırarak 100 milyonluk vurgun yapan şebeke çökertildi

Binlerce insanın deprem bölgesinde hayatını kaybettiği 2 büyük deprem sonrası Deprem’de yıkılan binaların enkazında günler süren arama kurtarma çalışmalarında depremin üzerinde bir hafta geçmişken Tunceli özel İdare genel sekreteri Nazif Yıldırım, arama kurtarma faaliyetlerinden en büyük ihtiyaçlarından olan 7 jeneratör Kızılay’ın Adıyaman’daki deposundan alınarak Tunceli’ye getirtti ve kayıt dışı olarak depoda günlerce gizlendi. Kurum içi yazışmalarda ise kuruma 6 jeneratör getirildiği bir jeneratörün kayıp olduğu belirtildi. 

VALİLİK ARAŞTIRMA TALİMATI VERDİ

Yıldırım’ın, jeneratörü Pertek’teki villasına bıraktığı iddiası gündeme gelmesiyle Tunceli valiliği konunun araştırılması talimatı verdi. Hakkında araştırma devam ederken Nazif Yıldırım,Tunceli Valiliği bünyesindeki İl Sosyal Örgüt ve Proje Müdürlüğü’ne görevlendirildi. Araştırma boyunca Yıldırım, sürekli rapor ve izin alarak göreve gitmedi. 

İSTİFA DİLEKÇESİ VERDİ

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yıldırım, sabah saatlerinde valiliğe istifa dilekçesi verdi ve İl Özel İdaresi binasını gezerek, kurumdakilerle vedalaştı. Yıldırım’ın Pertek ilçesinde AKP’den Belediye başkan adayı olacağı öğrenildi. AKP kaynaklarından ise hakkında bir çok iddia olan kişinin aday gösterilemeyeceği belirtiyor. Yıldırım, 2018 yılında da istifa ederek 2018 genel seçimlerinde AKP’nin ikinci sıra milletvekili adayı olmuştu.