Dersim'de insanca yaşanacak bir ücret talep eden ve "çalışırken ölmek istemiyoruz" diyerek greve çıkan Fırat Elektrik Dağıtım AŞ (FEDAŞ) işçilerinin grevi 59’uncu gününde devam ederken, şirket yönetimi işçilerin taleplerine sessiz kalıyor. Şirketin müzakere sağlayamaması ise vatandaşları mağdur ediyor. Sayaç okuma bölümünde çalışan işçilerin bir kısmı işten çıkartılırken geriye kalanlar ise iş bırakma eylemini devam ettiriyor.

FEDAŞ Kurumsal İletişim Yönetmenliği sabah saatlerinde yaptığı açıklamada vatandaşlardan internet üzerinden sayaç kodlarını girerek faturalarını ödemesini istedi. 

Şirket tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Dersim’de yağmur, Pülümür’de ise kar etkili Dersim’de yağmur, Pülümür’de ise kar etkili

“Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak sorumluluk sahamız içerisinde yer alan Tunceli ilimizde 09.08.2023 tarihi itibariyle iş yavaşlatma, 16.08.2023 tarihi itibariyle de iş bırakmaya dönüşen eylemler devam etmektedir.

7/24 görev başında olan destek ekiplerimiz, bu süre zarfında hem zaman zaman kendilerine yöneltilen fiziksel saldırılara hem de enerji hatlarımıza yapılan sabotajlara rağmen, bölge halkına kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmak amacıyla gerekli her türlü çözümü üretmeye çalışmaktadır.

Fırat Aksa Elektrik Hizmetleri A.Ş. çalışanlarının bir kısmı tarafından başlatılan eylemler sebebiyle enerji arzında olduğu gibi maalesef sayaç okuma süreçlerimizde de aksamalar yaşanmaktadır.

Okuma aksaklıklarından dolayı oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek amacıyla abonelerimiz, talep etmeleri halinde güncel T1 T2 T3 endeks değerlerine sayaçlarda yer alan mavi tuş aracılığı ile ulaşarak Endeks Giriş Formu (google.com) linki üzerinden endeks bildiriminde bulunabilirler. İletilen veriler fatura oluşturmak üzere tedarik şirketlerine bildirilecektir. Okuma tarihi itibariyle giriş yapılan endeksler kullanım yaptığınız dönemlere ait birim fiyatla faturalandırılacaktır.

Abonelerimiz aynı zamanda detaylı bilgi için 186 Arıza İhbar ve Çözüm Merkezimize ya da 0530 695 1090 numaralı Whatsapp hattımıza ulaşabilirler. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”