MUŞ (AA) - Muş'ta jandarma ekipleri, ölümlü kazaları önlemek ve gece görünürlüğü artırmak amacıyla traktör römorklarına reflektör taktı.

Muş Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı ve Muş Şeker Fabrikası işbirliği ile hayata geçirilen "Reflektör Tak Görünür Ol" projesi kapsamında şeker pancarı taşıyan traktörler denetlendi.

Jandarma ekipleri, Muş Şeker Fabrikası sahasına şeker pancarı getiren traktör sürücülerini kurallara uymaları konusunda uyardı.

Proje kapsamında 1500 traktör römorkuna reflektör takıldı.

Traktörüyle fabrikaya pancar teslim etmeye gelen çiftçilerden Fırat Atay, gazetecilere, jandarma ekiplerinin özelliğini kaybetmiş reflektörleri değiştirdiğini söyledi.

Reflektörü olmayan römorklara reflektör takıldığını belirten Atay, "Burada çiftçilerimize yardımcı oluyorlar. Bu da bizim için çok önemli. Trafiğin aksamaması ve kazaların önlenmesi için güzel bir uygulama." dedi.

DOSYA HABER/SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM - Yeşil binalar yükseldikçe inşaatta karbon emisyonu düşüyor DOSYA HABER/SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM - Yeşil binalar yükseldikçe inşaatta karbon emisyonu düşüyor

Çiftçi Nihat Dizman da uygulamadan memnun kaldıklarını belirterek, "Traktörlerde reflektör olamamasından dolayı çok kaza oluyordu. 1500 reflektör buradaki traktörlere takılacak. Allah devletimize ve jandarma ekiplerimize zeval vermesin. Her zaman çiftçinin yayındalar." diye konuştu.