En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Minik dağ keçisi biberonla besleniyor

Dersim’de ekleminde kırık olan bir haftalık yavru dağ keçisi, tedavi altına alındı.

Dersim Pülümür Vadisi’nde yaralı yavru dağ keçisi gören vatandaşların haber vermesi üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekipleri harekete geçti. Yavru keçiyi alarak kuruma getiren ekipler, keçiyi biberonla beslemeye başladı.

Veteriner hekim tarafından kontrolleri yapılan yavru dağ keçisinin ekleminde kırık olduğunun tespit edilmesi üzerine ayağı bandaja alındı.

Genel sağlık durumu iyi olan yaralı dağ keçisi, kapsamlı tedavisinin yapılması için Elazığ Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne gönderilecek.

Yavru keçiyi muayene eden Veteriner Hekim Baran Kar, “Vatandaşlar tarafından bulunmuş. Bir haftalık gibi gözüküyor.  Ayağında kırık şüphesi vardı. Eklem kapsülünde kayma var. İlk etapta bandaja aldık. Sardık. Fırat Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine göndermemiz gerekiyor. Orada daha iyi şartlarda bakılacak. Çünkü eklemde parçalı kırık varsa sıkıntı yaratır. Şu an iyi görünüyor. Genel durumu da iyi. Az önce beslendi. Gerekli müdahaleler yapılacak alçıya alacağız. Gerekirse 15-20 gün gözetim altında tutacağız ondan sonra doğal ortamına bırakacağız” dedi.

Haber: Ozan YILDIRIM, Celil Burak AĞAR

Yorumlar (0)