Munzur Vadisi Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Aşağıtorunoba köyü yakınında dün çıkan orman yangını, 12 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü ve soğutma çalışmaları tamamlandı. Ekiplerin hasar tespit çalışmaları sürüyor.

Munzur Vadisi sınırları içerisinde yer alan Aşağıtorunoba köyü yakınlarında dün akşam 16.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye itfaiye, Orman İşletme Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Arazinin sarp ve mayınlı alan olması nedeniyle ekipler iş makineleriyle yangını kontrol altına almak için güvenlik şeridi oluşturdu.

İlk müdahale araçları ve arazözlerin desteği ile 6 saatlik bir çalışmanın ardından yangın kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları başladı. Yapılan çalışmalarla 12 saatin ardından yangın tamamen söndürüldü.

ANTALYA - Bakan Ersoy: ''(Altın Portakal) Türk toplumunun geçirdiği sosyolojik ve kültürel dönüşümün de tarihidir'' ANTALYA - Bakan Ersoy: ''(Altın Portakal) Türk toplumunun geçirdiği sosyolojik ve kültürel dönüşümün de tarihidir''

 Yangın sonrası ne kadarlık alanın zarar gördüğü ile ilgili hasar tespit çalışmaları sürüyor.