İklim kriziyle birleşen El Nino doğal afetlerin sayısını ve etkisini artırıyor İklim kriziyle birleşen El Nino doğal afetlerin sayısını ve etkisini artırıyor

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ, Malatya, Bingöl, Adıyaman ve Tunceli illerinde havanın az bulutlu ve açık olacağı tahmin ederken hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 ila 6 derece üzerinde seyredeceği belirtildi. Kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocukların özellikle 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği ifade edildi. 
Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Bölgemiz genelinde havanın az bulutlu ve açık olarak geçeceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 ila 6 derece üzerinde seyretmesi beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 2 ila 6 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.