Gürpınar'da düzenlenen mahalleler arası futbol turnuvası başladı Gürpınar'da düzenlenen mahalleler arası futbol turnuvası başladı

MALATYA (AA) - Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilyurt Kent Konseyince "Benim Fırçam" projesi kapsamında özel gereksinimli çocukların yaptığı resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından 'Hayal Engel Tanımaz' sloganı ile başlatılan "Benim Fırçam" projesi kapsamında özel gereksinimli çocukların yaptıkları resimler sergilendi.

Bir alışveriş merkezindeki serginin açılışında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, proje kapsamında özel gereksinimli çocukların aileleri ve öğretmenleriyle güzel eserler ortaya çıkardığını söyledi.

Her biri ayrı bir değer ve kıymet taşıyan resimlerin hazırlık sürecinde büyük emek sarf eden özel gereksinimli çocukları tebrik eden Çınar, "Bu güzel evlatlarımız yetenekleriyle göz dolduruyor. Bugünkü etkinliğimizde özel gereksinimli evlatlarımızın yeteneklerini ve becerilerini bir kez daha görmek için çok güzel bir fırsat oldu. Hayatımızın en güzel renkleri olan bu evlatlarımızı ve onlara rehberlik yapan öğretmenlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum." diye konuştu

Belediye olarak bu tür sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini aktaran Çınar, serginin hazırlık ve sunum sürecine katkı sunanlara teşekkür etti.

Çınar'ın konuşmasının ardından serginin açılış kurdelesi kesildi.

Açılışa, İl Milli Eğitim Müdürü Hatice Özdemir, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, özel eğitim kurumlarının müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı.