- Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkili olduğu Malatya'da özellikle kırsaldaki vatandaşlara gıda başta olmak üzere çadır ve çeşitli malzemeler TSK'ya ait helikopterlerle götürüldü- TSK personeli, şu ana kadar 84 bin 170 kilogram yardım malzemesini depremzedelere teslim etti

MALATYA (AA) - VOLKAN KAŞİK - "Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da, kırsalda yaşayan depremzedelere yardımlar TSK'ya ait helikopterlerle götürüldü.

Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Malatya'da depremzedelere yardım faaliyetleri devam etti.

Kırsal mahallelere TSK'ya ait helikopterlerle gece-gündüz yardım malzemeleri ulaştırılırken, vatandaşlar devletin şefkat elini omuzlarında hissetti.

- 127 sorti gerçekleştirildi

Helikopterle özellikle Doğanşehir, Akçadağ ve Pütürge ilçelerinin kırsalına 9 Şubat'tan bugüne kadar 127 sorti gerçekleştirilerek gıda başta olmak üzere çadır ve çeşitli malzemeleri depremzedelere teslim edildi.

TSK personeli, "demir kanatlar"la 9 Şubat-11 Mart arasında 114 saat 9 dakikalık uçuşla 84 bin 170 kilogram yardım malzemesini depremzedelere ulaştırdı.

Mehmetçik kırsaldaki vatandaşlara 634 çadır da götürdü.

WASHİNGTON - Tibetli göçmenlere destek için basın toplantısı düzenlendi WASHİNGTON - Tibetli göçmenlere destek için basın toplantısı düzenlendi

Ekiplerin helikopterle yardım malzemesi ulaştırma faaliyetinin aralıksız süreceği öğrenildi.