İSTANBUL (AA) - LG Electronics, ürün ve hizmetleriyle CES 2023 organizasyonunda 28 inovasyon ödülü alacak.

LG açıklamasında göre, dünyanın en büyük tüketici elektroniği ticaret fuarı CES'i organize eden Tüketici Teknolojisi Derneği (CTA) tarafından her yıl CES İnovasyon Ödülü programı düzenleniyor. Program sayesinde çok sayıda cihaz ve teknoloji kategorisinde yenilikçi tüketici ürünleri ve hizmetleri ödüllendiriliyor.

LG'nin CES 2023'te alacağı 28 ödülden 10 tanesi LG Oled TV'lerin olacak. Böylece bu yıl şirketin kendinden aydınlatmalı TV'lerinin CES İnovasyon Ödüllerini üst üste aldığı 11. yıl oldu.

Şirketin önde gelen ürünlerinden 88-inç LG Signature Oled 8K TV 3 kategoride ödüllendirilirken, ultra geniş 97 inç Oled ve dünyanın ilk bükülebilir 42 inç ekranına sahip televizyonu LG Oled Flex ise çifte ödül aldı.

LG'nin ev aletleri kategorisinde CES 2023 İnovasyon Ödülü alan ürünleri arasında, hava temizlemede yeni bir konsept sunan LG PuriCare Aero Furniture ve Steam Mop özellikli birinci sınıf LG CordZero All-in-One Tower da yer alıyor.

LG WashTower Compact, LG UltraGear Oled oyun monitörü ve LG Xboom 360 Bluetooth hoparlör sistemi de ödül alan ürünler arasında bulunuyor. LG'nin CES 2023 Inovasyon Ödülü alan tüm ürünlerinin tam listesi CES 2023'te duyurulacak.