Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali’nin kazananları belli oldu

3’üncü Uluslararası Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali’nin kazanları belli oldu.

Kültür Sanat 18.06.2020, 10:41 18.06.2020, 11:18
6654
Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali’nin kazananları belli oldu

Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi (YÇKM) ve Dersim Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği festival, Yılmaz Güney’in sanat anlayışının temeli olan, halktan yana sanat yapan amatör ya da profesyonel tüm sanatçıları, ortak bir platformda buluşturmak ve üretime teşvik etmeyi amaçlıyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali’nde ödül kazananlar belli oldu. Ödül töreni ise Covid-19 salgını nedeniyle Eylül ayına ertelendi.

Festivalde; Sinema (Kısa Film, Kısa Belgesel, Kısa Senaryo), Öykü, Şiir, Karikatür ve Fotoğraf dallarında olmak üzere beş dalda başvurular kabul edildi.

7 Haziran’da İstanbul’da, 14 Haziran’da ise Dersim’de düzenlenmesi planlanan ödül törenleri Covid-19 salgını nedeniyle Eylül ayına ertelendi.

Festival yönetiminden yapılan açıklamada, etkinlik ve ödül töreni ile ilgili ayrıntılı bilginin önümüzdeki günlerde açıklanacağı ifade edildi.

Ödüller

Festivalde ödül alan isimleri şöyle:

Türkçe Öykü Ödülleri

 

Sitem Şanlı – Kara Göl

Mansiyon: Erol Tanrıbuyurdu – Elli Böcük

Kurmancî Öykü Ödülleri

 

Yılmaz Güney Ödülü: Wê û Wî – Şeref Yedîşgînn

Seçici Kurul Özel Ödülü: Dengê Yasemînê – Ferhadê Mihemed

Mansiyon: Spêle – Alî Bal

Ermenice Öykü Ödülü

 

Seçici Kurul Özel Ödülü: Mandalina Ağaçları – Melis Siropyan

Kirmanckî Öykü Ödülü

 

Seçici Kurul Özel Ödülü: Perrperest – Pasûr Pîa

Türkçe Şiir Ödülleri

 

Yılmaz Güney Ödülü: Sultan Gülsün

Seçici Kurul Özel Ödülü: Ali Karan

Mansiyon: Ercihan Yolcu

Kurmancî Şiir Ödülleri

 

Yılmaz Güney Ödülü: Fatma Dündar ve Mahsûn Reşçelan

Seçici Kurul Özel Ödülü: Abdullah Kurt

Mansiyon: Rawin Sterk Yildiz ve Abdurrahman Kaynar

Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali adına Kirmanckî Şiir

 

Mansiyon: Zeynel Abidin Gündüz

Fotoğraf Ödülleri

 

Yılmaz Güney Ödülü: Özge Ergin

Özendirme Ödülü: İlhan Kılınç

Seçici Kurul Ödülü: Nurullah Yılmaz

Mansiyon: Muzaffer Murat İlhan- Ahmet Burak Güralp -Mehmet Veysi Şimşek

Karikatür Ödülleri

 

Yılmaz Güney Onur Ödülleri: Oleksy Kustovsky – Ukrayna

Jitet Kustana – Endonezya

Muammer Olcay – Türkiye

Hasan Ceylan – Türkiye

Doru Axinte – Romanya

Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali Özel Ödülü

 

Halit Kurtulmuş Aytoslu

Seçici Kurul Özel Ödülü: Mojmir Mihatov – Hırvatistan

Yılmaz Güney Özgürlük Ödülleri

Haydar Bayar – Türkiye (Tekirdağ 1 No’lu F Tipi Cezaevi)

Barış İnan – Türkiye (Kocaeli 2 No’lu F Tipi Cezaevi)

 

Genç Çizer Ödülü

Beren Kaya

5cff2a67-bf33-45c8-9f5e-7b909557e242-vert.jpg

Yorumlar (0)
9
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 5765 1214
Bugün 3867 970
Toplam 525918 30972
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 8 20
2. Fenerbahçe 9 20
3. Galatasaray 9 17
4. Gaziantep FK 9 14
5. Karagümrük 9 13
6. Başakşehir 9 13
7. Beşiktaş 8 13
8. Konyaspor 8 12
9. Rizespor 8 12
10. Kasımpaşa 9 12
11. Hatayspor 7 12
12. Göztepe 8 11
13. Malatyaspor 8 11
14. Sivasspor 8 9
15. Trabzonspor 9 9
16. Antalyaspor 9 9
17. Erzurumspor 8 8
18. Kayserispor 8 7
19. Gençlerbirliği 8 5
20. Denizlispor 8 5
21. Ankaragücü 7 2
Takımlar O P
1. Altınordu 10 20
2. Adana Demirspor 9 18
3. Ankara Keçiörengücü 10 18
4. Tuzlaspor 9 18
5. İstanbulspor 9 17
6. Samsunspor 10 17
7. Giresunspor 9 15
8. Bursaspor 10 14
9. Balıkesirspor 10 14
10. Altay 8 13
11. Akhisar Bld.Spor 10 13
12. Adanaspor 9 12
13. Ümraniye 10 10
14. Bandırmaspor 10 8
15. Boluspor 10 7
16. Menemen Belediyespor 8 6
17. Ankaraspor 9 5
18. Eskişehirspor 10 1
Takımlar O P
1. Tottenham 9 20
2. Liverpool 9 20
3. Chelsea 9 18
4. Leicester City 9 18
5. Southampton 8 16
6. Everton 9 16
7. Aston Villa 8 15
8. West Ham 9 14
9. M. United 8 13
10. Crystal Palace 9 13
11. Arsenal 9 13
12. Wolverhampton 8 13
13. Man City 8 12
14. Leeds United 9 11
15. Newcastle 9 11
16. Brighton 9 9
17. Burnley 8 5
18. Fulham 9 4
19. West Bromwich 9 3
20. Sheffield United 9 1
Takımlar O P
1. Real Sociedad 10 23
2. Atletico Madrid 8 20
3. Villarreal 10 19
4. Real Madrid 9 17
5. Cádiz 10 14
6. Granada 9 14
7. Sevilla 8 13
8. Valencia 10 12
9. Elche 8 12
10. Getafe 9 12
11. Real Betis 9 12
12. Barcelona 8 11
13. Osasuna 9 11
14. Deportivo Alaves 10 10
15. Eibar 10 10
16. Athletic Bilbao 8 9
17. Real Valladolid 10 9
18. Levante 9 7
19. Huesca 10 7
20. Celta de Vigo 10 7