banner14

19. Munzur Kültür ve Doğa Festivali

Belediye ve Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) 19. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne ilişkin hazırlanan program ve çağrı metnini paylaştı.

Kültür Sanat 17.07.2019, 19:52 17.07.2019, 19:52
13307
19. Munzur Kültür ve Doğa Festivali

Belediye ve DEDEF tarafından hazırlanan çağrı metninde şunlar kaydedildi: “Uzun süreden beri yoğun emek harcayarak hazırlıklarını yapmış olduğumuz 19. Munzur Kültür ve Doğa Festivali programı tamamlanmış olup, oluşturulan program için ilgili makamlara gerekli bildirimlerde bulunulmuştur.

“Dersim'e, İnancına, Diline, Kültürüne Sahip Çık, Yaşa ve Yaşat” şiarı ile dört günlük süreye yayılan festival günleri programımız; müzikten ekolojiye, felsefeden güzel sanatlara, tiyatrodan sinemaya, kadın atölyesinden çocuk atölyesine kadar birçok etkinlikle sizlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival programı hazırlık sürecinde bizim yanımızda olan, dilimize, kültürümüze, inancımıza katkı sunan sanatçı, aydın, yazar, akademisyen ve diğer sanat dallarından bize destek olan doğa ve sanatsever bütün dostlarımıza teşekkür ederiz. Munzur Kültür ve Doğa Festivali, bir halkın tarihine, kültürüne, inancına, diline ve doğasına sahip çıkma çabasıdır. Tüm Dersimlileri ve Dersim dostlarını 25-28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 19. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne davet ediyoruz.”

Metinde ayrıca 24 Temmuz 2019 tarihinde Düzgün Baba anma etkinliklerinin gerçekleştirileceği de belirtildi.

Festivalin ana ve çocuk programı şu şekilde:

19. MUNZUR KÜLTÜR VE DOĞA FESTİVALİ

25-26-27-28 TEMMUZ 2019

25 TEMMUZ PERŞEMBE (I. GÜN)

KARŞILAMA

PÜLÜMÜR MERKEZ-PERTEK FERİBOTU-SEYİTLİ KÖPRÜSÜ

SAAT: 09.00

AÇILIŞ PROGRAMI

AKTULUK VE CEMEVİ KAVŞAĞINDA BULUŞMA-KENT MERKEZİNE HAREKET

SAAT: 11.00

ÇILA UYANDIRMASI

ANADİLİMİZDE GULBANGLARLA NİYAZ

AÇILIŞ KONUŞMALARI (DERSİM BELEDİYE BAŞKANI, İL MİLLETVEKİLLERİ)

VARVARA HALK OYUNU

YER: SEYİT RIZA MEYDANI

SAAT: 12.30-14.30

SERGİ AÇILIŞI:

FOTOĞRAF SERGİSİ: “DERSİM’İN SAKLI YERLERİ”

DÜZGÜN BOZAY, MURAT CAN TOPRAKÇI, SEVİM AYDOĞAN

YER: YERALTI ÇARŞISI ÜSTÜ

SAAT: 15.00

CEM

YER: DÜZGÜN BABA CEM EVİ

SAAT: 18.00

PANEL:

DERSİM’DE EKOLOJİK YAŞAM VE ÇEVRE İÇİN NELER YAPILABİLİR?

MODERATÖR: HASAN ŞEN (MUNZUR KORUMA KURULU)

ALİ YILDIZ (MUNZUR ÇEVRE DERNEĞİ BŞK. VEKİLİ)

CEMALETTİN KÜÇÜK (METALÜRJİ YÜKSEK MÜHENDİSİ-TMMOB YK)

TALAT ÇETİNKAYA (MEZOPOTAMYA EKOLOJİ HAREKETİ AKTİVİSTİ)

BARIŞ YILDIRIM (AVUKAT)

YER: SANAT SOKAĞI

SAAT: 16.30-18.30

AÇILIŞ KONSERİ:

AÇILIŞ KONUŞMASI-DEDEF GENEL BAŞKANI

BEHZAT FİRİK ÇOCUK KOROSU

ERDOĞAN EMİR

BABETNA

MİKAİL ASLAN

GRUP VARDİYA

YER: STADYUM

SAAT: 19.30-24.00

BELGESEL GÖSTERİMİ:

16 TON (VİCDAN VE SERBEST PİYASAYA DAİR BİR FİLM)

YÖNETMEN: ÜMİT KIVANÇ

YER: YERALTI ÇARŞISI ÜSTÜ

SAAT: 21.30

26 TEMMUZ CUMA (II. GÜN)

SERGİ AÇILIŞI:

GÖRÜLMÜŞTÜR SERGİSİ

YER: BELEDİYE BİNASI GİRİŞİ

SAAT: 11.00

PANEL:

ZAZA DİLİNİN (KIRMANCKİ) TARİHİ GELİŞİMİ VE GÜNÜMÜZDEKİ YERİ

MODERATÖR: MERAL EMİR

NETİCE ALTUN DEMİR (ARAŞTIRMACI)

HIDIR EREN (ZAZA-DER)

DR. HÜSEYİN ÇAĞLAYAN

DR. ÖĞR. ÜYESİ İLYAS ARSLAN

YER: BELEDİYE KONFERANS SALONU

SAAT: 13.30-15.30

PANEL: GÜNCEL SİYASAL GELİŞMELER VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

MODERATÖR: SIRMA TAYAM

TAYİP TEMEL (HDP VAN MİLLETVEKİLİ)

MEHMET TÜRKMEN (EMEP GENEL BŞK YRD. )

ÖZLEM GÜMÜŞTAŞ (ESP EŞ GENEL BŞK.)

HÜSEYİN ŞİMŞEK (SMF)

YER: BELEDİYE KONFERANS SALONU

SAAT: 17.00-19.00

“VİRÊ MA.. SAYİRÊ MA..” (HAFIZAMIZ.. OZANLARIMIZ..)

MODERATÖR: CEMAL TAŞ (ARAŞTIRMACI-YAZAR)

YETER ÖZTAN

FATMA DEDE

MEHMET ÇETİN (ŞAİR)

SAİT BAKŞİ (OZAN)

YER: SANAT SOKAĞI

SAAT: 18.30-20.00

TİYATRO JÎN

SEHER

YER: DSİ PARKI- ŞEĞANK

SAAT: 19.00

MÜZİK DİNLETİSİ:

SİNAN SERDAROĞLU

YER: SEYİT RIZA MEYDANI

SAAT: 20:00-21.00

BELGESEL GÖSTERİMİ: 

“TOPRAKTAN GÖĞE DEVRİMCİ HALKÇI YEREL YÖNETİMLER DENEYİMİ”

YÇKM SİNEMA KOLEKTİFİ

YER: YER ALTI ÇARŞISI ÜSTÜ

SAAT: 21.30

27 TEMMUZ CUMARTESİ (III. GÜN)

KENTİMİZİ TEMİZLİYORUZ

YER:  SEYİT RIZA MEYDANI’NDAN MİSKİSAĞ’A KADAR

SAAT: 08.00

PANEL: KADINLAR HAKLARINI VE MÜCADELEYİ KONUŞUYOR

MODERATÖR: DUYGU KURBAN (SES DERSİM ŞB. Y.)

AYLA AKAT ATA (HDP ESKİ MİLLETVEKİLİ)

DİLŞAT CANBAZ KAYA (HDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ)

İLKE IŞIK (AVUKAT)

YER: SANAT SOKAĞI

SAAT: 15.00-16.30

PANEL: YEREL YÖNETİMLERDE ÜRETİM VE KOOPERATİFÇİLİK

MODERATÖR: KAZIM DOĞAN (ARI YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ TUNCELİ) 

DERYA ÖZ (OVACIK DOĞAL ÜRÜNLERİ KOOP.)

DEVRİM ŞİMŞEK (KRAVGA TARIMSAL KALKINMA KOOP. TEMSİLCİSİ)

HATAYİ DEMİR (PÜLÜMÜR TARIMSAL KALKINMA KOOP. BŞK.)

SEDAT BAŞKAVAK (TÜMKÖYSEN EĞİTİM ÖRGÜTLENME UZM.)

YER: BELEDİYE KONFERANS SALONU

SAAT: 17.30-19.00

MÜZİK DİNLETİSİ:

KEREM SEVİNÇ

YER: SEYİT RIZA MEYDANI

SAAT: 20:00-21.00

BELGESEL GÖSTERİMİ VE SÖYLEŞİ:

“130 CANIN GÜLÜŞLERİNİ UNUTMAYACAĞIZ”

“CUMARTESİ ANNELERİ BELGESELİ”

KATILIMCILAR: 10 EKİM AİLELERİ, SURUÇ AİLELERİ, CUMARTESİ ANNELERİ

YER: YERALTI ÇARŞISI ÜSTÜ

SAAT: 20.30

28 TEMMUZ PAZAR (IV. GÜN)

LGBTİ+ KAVRAM ATÖLYESİ

ELİF ÇOBAN

HAKAN AKSU

ZARİFE AKBULUT

YER: ZEMBUL KAFE

SAAT: 13.00-16.00

PANEL:

HUKUK, İNSAN HAKLARI VE DERSİM

MODERATÖR: KENAN ÇETİN (TUNCELİ BAROSU BAŞKANI)

EREN KESKİN(AVUKAT-İHD EŞ GENEL BŞK.)

MERAL HANBAYAT (AVUKAT)

GÜLSEREN YOLERİ (AVUKAT- İHD İST. ŞB. BŞK.)

CAFER DEMİR

YER: BELEDİYE KONFERANS SALONU

SAAT: 16.00-17.30

BASIN AÇIKLAMASI: DERSİM KADIN PLATFORMU

YER: SEYİT RIZA MEYDANI

SAAT: 18.00

ÇEVRE YÜRÜYÜŞÜ:

SEYİT RIZA MEYDANI’NDAN GOLÊ ÇETU’YA YÜRÜYÜŞ

SAAT: 18.30

KAPANIŞ KONSERİ:

KAPANIŞ KONUŞMASI (DERSİM BELEDİYE BAŞKANI)

TERTİP KOMİTESİ METNİ

YASEMİN GÖKSU

MAVİŞ GÜNEŞER-METİN-KEMAL KAHRAMAN

GRUP MUNZUR

ZELAL GÖKÇE

VERADARDZ FOLK ENSEMBLE

YER: STADYUM

SAAT: 19.30-24.00

SUNUCU: FETİYE YILDIRIM

MEHMET ÇETİN

ÇOÇUK ŞENLİĞİ

25 TEMMUZ PERŞEMBE

ZAZA-DER’DEN HIDIR EREN EĞİTMENLİĞİNDE

15.00-16.00: SELAM DAENE BE GURETENE/SELAMLAŞMA

SAVAŞ KARA EĞİTMENLİĞİNDE

16.00-17.00: TANIŞMA, ISINMA VE UYUM ÇALIŞMALARI

AŞKIN AYRANCIOĞLU EĞİTMENLİĞİNDE

17.00-18.00: KARİKATÜR NEDİR, NASIL ÇİZİLİR?

ERGÜN DEMİR EĞİTMENLİĞİNDE

18.00-19.00: YÜZ BOYAMA ETKİNLİĞİ

YER: MAMEKİ PARKI

26 TEMMUZ CUMA

ZAZA-DER’DEN HIDIR EREN EĞİTMENLİĞİNDE

15.00-16.00: NASKERDENE/TANIŞMAK

SAVAŞ KARA EĞİTMENLİĞİNDE

16.00-17.00: BİRLİKTE HAREKET ETME, HAYAL GÜCÜ, EYLEME DÖKME

AŞKIN AYRANCIOĞLU EĞİTMENLİĞİNDE

17.00-18.00: ÇİZGİ ÇALIŞMALARI- KARİKATÜR ÇALIŞMALARI

YER: MAMEKİ PARKI

27 TEMMUZ CUMARTESİ

ZAZA-DER’DEN HIDIR EREN EĞİTMENLİĞİNDE

15.00-16.00: XATIR WAŞTENE/VEDALAŞMA

SAVAŞ KARA EĞİTMENLİĞİNDE

16.00-17.00: DOĞAÇLAMA, MİMİK ÇALIŞMALARI

AŞKIN AYRANCIOĞLU EĞİTMENLİĞİNDE

17.00-18.00: ÖZGÜN KARİKATÜR ÇİZİMİ

18.00-19.00: GİNKO TİYATRO- CANAVAR MI YOK MU?

ERGÜN DEMİR EĞİTMENLİĞİNDE

19.00-21.00: YARATICI DRAMA - OYUN ATÖLYESİ

YER: MAMEKİ PARKI

28 TEMMUZ PAZAR

ZAZA-DER’DEN HIDIR EREN EĞİTMENLİĞİNDE

15.00-16.00: AMORİ BE ROCÊ HEŞTE/SAYILAR VE HAFTANIN GÜNLERİ

SAVAŞ KARA EĞİTMENLİĞİNDE

16.00-17.00: DEĞERLENDİRME VE BEDEN PERKÜSYONU

AŞKIN AYRANCIOĞLU EĞİTMENLİĞİNDE

17.00-18.00: ÖZGÜN KARİKATÜR ÇİZİMİ DEĞERLENDİRME

ERGÜN DEMİR EĞİTMENLİĞİNDE

18.00-19.00: DANS ATÖLYESİ VE MODERN DANS GÖSTERİSİ

YER: MAMEKİ PARKI

KARİKATÜR, TİYATRO VE DİL ÇALIŞMALARI 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR

 

Yorumlar (0)
37
açık
İstatistikler
Gösterim Tekil IP
Dün 4267 965
Bugün 3607 929
Toplam 1789742 78579
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30