Hozat’ın Çığırlı(Zımek) köylüleri, köylerinin yakınından geçen, Dersim merkezi ve Hozat'ı birbirine bağlayan ana yola serili ince mucur sebebiyle mağdur olduklarını belirterek, yolu trafiğe kapattı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Bingöl'de konuştu: Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, Bingöl'de konuştu:

Yoldan çıkan toz nedeniyle rahatsız olduklarını belirten köylüler, yetkililerden çözüm istedi. 

Yapılan yol sebebiyle ne çocuklarının oyun oynayabildiğini ne de evlerinin önlerinde oturabildiklerini söyleyen Çığırlı köyünde yaşayan Yılmaz Kula, "Köyümüzün altyapı sorunları var, yetkili makamlara ilettik. Bu yol sebebiyle ne bahçe ekebiliyoruz ne çamaşır asabiliyoruz. Yine de kimse bizle ilgilenmiyor. Köye bir araba gelince her yer toz içinde kalıyor" dedi. 

"Bu eylemi yaptık çünkü bizi duymalarını istiyoruz" diyen Türkan Kaya ise şunları söyledi: "Buraya geldik çünkü çocuklarımız hasta oluyor, meyvelerimiz bahçelerimiz kuruyor, sularımız kirleniyor. Tozdan mahvolduk, hepimiz hasta olduk. Çöpümüz dışarda, yolumuz kötü. Çözüm bekliyoruz."

Tepkiler üzerine Hozat Kaymakamı Mahmut Fazıl Yıldız, köylülerle görüşmek için geldi. Kaymakam Yıldız, yolun düzeltileceğine ve aksaklıkların giderileceğine dair söz vermesi üzerine kapatılan yol trafiğe açıldı.